Користь тайського масажу

Home » Масажі » Користь тайського масажу

Як впливає тайський масаж

В основі методики проведення тайського масажу лежить вплив на весь організм, як на фізіологічному, так і на ментальному рівні. Як і будь-який вид масажу, цей древній спосіб відновлення фізичних і духовних сил має свої унікальні позитивні властивості а також  ряд протипоказань.

Багато століть тайський масаж є невід’ємною частиною знаменитої східної медицини, поряд з траволікуванням і медитативними практиками. У Стародавньому Сіамі майстра тайського масажу були членами закритої привілейованої касти. Вони займалися лікуванням виключно членів королівської сім’ї. З початком епохи колонізацій ці раніше секретні знання поступово стали поширюватися на інші континенти. На сьогоднішній день тайський масаж популярний у всьому світі та гідно конкурує з європейськими фізіотерапевтичними методами лікування.

Однією з відмінностей тайського масажу від західних методик є принцип впливу на енергетичні потоки організму. Під час процедури відбувається стимуляція каналів і відкриття нових джерел енергії.

Проведення сеансу тайського масажу вимагає особливих умов. Необхідно тепле приміщення, приглушене світло, спокійна музика, підбір особливих пахощів. Перед початком масажу майстер обов’язково підносить молитву Отцю медицини з проханням вилікувати пацієнта від усіх недуг. Для зручності та максимальної ефективності проведеної роботи необхідно, щоб пацієнт лежав на спеціальному жорсткому маті.

Основною метою тайського масажу є розслаблення, підвищення еластичності м’язової системи і гнучкості опорно-рухового апарату, що призводить до встановлення рівноваги енергетичних сил організму.

Відчуття від тайського масажу:

 • збільшення спектру випробовуваних відчуттів;
 • загострення відчуття дотику;
 • незважаючи на те, що під час проведення тайського масажу не потрібно оголення тіла, сила відчуттів перевершує враження від класичного масажу;
 • почуття незвичайної легкості, відпочинку, дивовижною радості після закінчення сеансу зберігається ще надовго.

Користь тайського масажу

Крім простого відпочинку і отримання задоволення від турботи інших про себе, такий вид масажу має масу позитивних ефектів для організму. Отже, чим корисний тайський масаж:

а) Релаксація.

Спеціально підібрана музика, приглушене світло, аромати разом з грамотним впливом на певні групи м’язів дозволяють повністю розслабитися і зануритися в медитативний транс. Під час такого стану організм отримує здатність черпати енергію з прихованих резервів до встановлення повної психологічної рівноваги.

б) Поліпшення фізичного стану.

Завдяки різним видам впливу на м’язи і суглоби відбувається зміцнення м’язового корсету, вирівнювання постави, усунення больових відчуттів, викликаних затисканням нервових закінчень. За рахунок стимуляції кровообігу і лімфовідтоку зменшуються прояви целюліту, швидше виводяться токсини, шкіра набуває більш здоровий вигляд.

в) Відновлення енергетичного балансу.

В організмі людини існує 72000 енергетичних каналів. Необхідно, щоб всі ці канали працювали, і енергія в них мала правильний напрямок. Майстри тайського масажу грамотно впливають на ті точки організму, які відповідають за правильний рух силових потоків.

polza tai massaga

Про користь тайського масажу в деталях

 • Під впливом йога-масажу тіло повертається до пропорційних форм. Відновлюється гармонія у взаємодії внутрішніх органів, в результаті чого клієнт починає себе краще почувати.
 • Всі частини тіла залучаються до процесу масажу максимально природньо, без зайвої напруги, нагрівання і втоми.
 • Глибокі розтяжки м’язів надають зміцнювальний вплив подібно спортивних занять, але з великим комфортом і користю для людини. Під час масажу у клієнта не виникає прискореного серцебиття і задишки, як під час тренування.
 • До затиснутих м’язів повертається еластичність. Спостерігається помітне відновлення рухливості суглобів навіть у людей похилого віку.
 • М’язи, на які неможливо вплинути зусиллям волі, управляються за допомогою професійного тиску на них.
 • Стимулюється робота серця і всієї серцево-судинної системи.
 • При регулярному проведенні масажу клієнт може навчитися контролювати функції організму, які перш діяли автономно. Досягти такого результату за допомогою виконання фізичних вправ неможливо.
 • Використання під час масажу асан пасивної йоги допомагає виправити незначні структурні і функціональні порушення тіла. До таких порушень можна віднести слабкі м’язи живота, легкі викривлення спини і стегон, впалі груди тощо. В результаті регулярного масажу асиметричні частини тіла повертаються до нормального розташуванню відносно один одного. Підвищується гнучкість хребта.
 • Масаж сприяє спалюванню жиру, розподіляючи його по тілу в правильній пропорції. Цьому також сприяє використання пасивних асан з йоги. Відзначимо, що стрейчинг-вправи дозволяють регулювати вагу в обох напрямках для досягнення гармонії. Це означає, що, якщо людина страждає зайве худорлявою статурою, його вага може збільшитися.
 • Масаж допомагає людині навчитися керувати своїм диханням.
 • Внаслідок відтоку великої кількості крові до тканин тіла відбувається зниження кров’яного тиску.
 • Нормалізується тривалість і якість сну.
 • Розслаблення затиснутих тканин дозволяє людині отримати полегшення також на психічному рівні. Масаж укрепляюще впливає на психіку, знімаючи гостроту невротичних симптомів.
 • Підвищується активність імунної системи людини, його витривалість і життєвий тонус.
 • Організм стає більш терпимим до перепадів температур, підвищується больовий поріг і стійкість до стресів.
 • Людина вчиться розслаблятися спочатку за допомогою масажиста, потім самостійно. Це призводить до ослаблення або усунення симптомів хронічної втоми. Людина краще і швидше адаптується до нових ситуацій.
 • Регулярне застосування масажу допомагає людині до самого похилого віку залишатися фізично, розумово і емоційно здоровим.

Показання до проведення тайського масажу

1) Індивідуальна безпечна м’язова тренування.

Ефект від сеансу тайського масажу аналогічний ефекту від відвідування фітнес-клубу. Однак завдяки індивідуальному підходу до кожного пацієнта і навіть до кожної частини його тіла навантаження на м’язи розподіляється грамотно. Це збільшує як ефективність, так і безпеку процедури. Проведення спеціальних розтяжок і скручувань аналогічно так званої «йоги для ледачих». Таким чином, в процесі масажу здійснюється робота м’язів, що може бути приємним бонусом для тих, хто з різних причин не може вести досить рухливий спосіб життя.

2) Глибоке розслаблення.

Релаксація сприяє звільненню свідомості від суєтних переживань і тривог. Замість деструктивних думок та емоцій мозок наповнюється новими позитивними ідеями. Процедура ідеально підходить людям, схильним до депресій, страждаючим астенічним розладом або синдромом хронічної втоми. Та й просто після важкого напруженого дня масаж допоможе заспокоїтися і привести думки в належний порядок.

3) Поліпшення кровообігу і лімфовідтоку, детоксикація.

Мало залишилося в нашій країні регіонів, що славляться чистим повітрям, прозорими водами річок і озер, незайманою природою. На жителів великих міст та прилеглих селищ не тільки постійно негативно впливають вдихувані викиди заводів і фабрик, а й токсини, що містяться в основній масі харчових продуктів. Тайський масаж дозволить природним шляхом очиститися від отрут, що накопичуються в результаті регулярної взаємодії з агресивним навколишнім середовищем.

4) Корекція ваги.

Тайський масаж сприяє поступовому зниженню маси тіла і набуття гарного силуету. Завдяки дії на особливі енергетичні канали зменшується тяга до шкідливих продуктів і частим перекусам, внаслідок чого вага більше не набирається. Тобто, організм вчиться самостійно регулювати свою вагу, що він і повинен уміти в нормі.

5) Збільшення обсягу рухів у суглобах і загальної гнучкості.

Процедура сприяє омолодженню організму за рахунок здобуття втрачених з віком можливостей – гнучкості, рухливості, загального тонусу. Після кількох сеансів пацієнти відзначають відродження тих рухових можливостей, якими володіли лише в зовсім юному віці.

6) Відкриття джерел внутрішньої сексуальності.

За рахунок стимуляції сил, що раніше дрімали, підвищується лібідо, зростає рівень сексуальної енергії, як у чоловіків, так і у жінок з’являється особлива привабливість.

7) Набуття гармонії, злагоди з самим собою і з навколишнім світом.

Це показання актуально для всіх, хто прагне щастя. Глибока релаксація, розслаблення і внутрішня гармонія допоможуть Вам по іншому поглянути на світ. Фарби стануть яскравіше, настрій покращиться, з’являться нові ідеї та життєві цілі.

Протипоказання до проведення тайського масажу

Основна маса протипоказань є спільною для будь-якого виду масажу. Від процедури слід утриматися:

 • при важких серцево-судинних захворюваннях, при наявності злоякісних новоутворень;
 • при проявах остеопорозу;
 • при наявності суглобових протезів;
 • при таких шкірних захворюваннях, як псоріаз, екзема, оперізуючий лишай (необхідно уникати зони ураження);
 • при вагітності;
 • відносним протипоказанням є наявність варикозного розширення вен.

Для виключення можливості неприємних наслідків перед масажем краще пройти обстеження у лікаря. У кожному разі до початку сеансу фахівець повинен уточнити:

 • Чи є на тілі пацієнта особливо чутливі і легко травмуючи зони
 • Чи є на момент проведення масажу якесь гостре захворювання
 • Чи були в минулому операції, якого роду і як давно
 • Чи турбують перепади артеріального тиску, серце, шлунково-кишковий тракт, варикозно-розширені вени нижніх кінцівок
  Стаття підготовлена: http://newworld.org.ua/
  Копіювання інформації дозволене тільки з посиланням на http://newworld.org.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.