Про духовну сторону масажу

Home » Масажі » Про духовну сторону масажу

Будь-яку діяльність, як і саме життя можна розглядати з різних сторін. З матеріальної, з психологічної, з побутової, фізичної. І звичайно ж духовної. Саме в духовності криється та сторона масажу і нашого життя, яка наповнює їх справжнім глибоким змістом. Це не просто набір фізичних маніпуляцій. Це насамперед усвідомленість і любов. Про духовну сторону масажу за матеріалами висловлювань великого вчителя Ошо.

~ 1 ~

reiki-massageМассаж є одним з найвищих мистецтв на землі, вивчення якого може тривати ціле життя. Масаж – це мова тіла. Визначальна властивість масажу аж ніяк не техніка, а безмежна і сильна любов.

Техніка безособова і існує лише для того, щоб про неї забути. Головне для масажиста – довіритися власним відчуттям і відчуттям, слідувати за власним серцем, не згадуючи про те, чому учили на спеціалізованих курсах або в школах. Всього одне торкання до тіла може абсолютно його розслабити, проте цей дотик має бути наповнене ніжністю і любов’ю – простій, чистою і обов’язково щиріше. Лише в цьому випадку станеться злиття рук і тіла.

Під час масажу не потрібно думати про людину, як про зламаний механізм, який потрібно полагодити. Тіло повинне представлятися масажистові згустком всепоглинаючої живої енергії. Якщо людина довіряє майстрові, відбувається те, що звикається і злиття двох потоків енергії в один. Процес масажу схожий на гру скрипаля, нескінченно закоханого в інструмент. Здійснюючи певні рухи, ви повинні відчувати струни і їх звучання. Якісь гратимуть тихіше, якісь – дзвінко. Між масажистом і людиною виникає гармонія. Ви стосуєтеся тіла і відчуваєте, що перед вами відкриваються ворота у вічність, прекрасну і неможливу. Ви повинні злитися з нею, перетворитися на згусток енергії і перетекти у вічність. Тоді утворюється нова структура, об’єднуюча двох людей. Відчувайте лише руки, пальці і долоні, будьте в них. Викиньте з голови всі думки, станьте нескінченною енергією і безперервно рухайтеся вперед, назустріч іншій душі. Масаж – це не робота, це задоволення і гра.

Процес масажу переносить вас в інший вимір, де немає таких понять, як техніка, кістки, хвороби. Ви відчуваєте фрагменти душі, які вимагають дотиків і любові. Злившись в єдине ціле, ви побачите енергетичні вузли і пробки і зможете позбутися від них, доторкнувшись лише одного разу. Тіло стане цілісним.

Якщо людина не готова до абсолютної довіри, масаж стане даремним. Неможливо проникнути в глибинну порожнечу душі, якщо інший не готовий до цього. Якщо спробувати злитися з людиною, яка не вірить і не довіряє, ви втратите ту енергію, що накопили. І в кінці самі перестанете вірити собі.

Не можна торкатися людини відразу, без попередньої підготовки. Спочатку краще зробити масаж на відстані кількох сантиметрів від тіла, нехай воно відчує вас, вашу цілісність, силу і можливості. Коли потрібно буде торкнутися, ви відчуєте це всередині себе. Такі речі неможливо пояснити за допомогою простих слів. Головне – внутрішній настрій і готовність. Людина повинна почати вбирати вашу енергію, а не відкидати її. І тоді торкання стає необхідно до болю, саме в цей момент енергія проникає в саму потаємну людську сутність.

Після масажу корисно прийняти душ. Енергія, яка передалася вам, не завжди чиста і безболісна, тому краще змити її. Якщо не зчищати бруд, енергії десятків людей будуть накладатися на вашу власну і проникати всередину.

duhovnaoi storona massaga

Масаж – не звичайне фізичний дотик. Недостатньо віддати ту енергію, яку ви черпаєте з їжі, води і відпочинку. Потрібно віддати те, чого не можна побачити. Енергія повинна текти крізь вас, інакше дуже швидко прийде сильна втома, і ви будете спустошені і вичавлені, як губка. У процесі масажу беруть участь біополя, які й обмінюються енергетичними потоками. Людина може забрати у вас занадто багато, тож і має бути постійне джерело енергії. Масажист повинен стати центрованим, він має бути скрізь і в той же час ніде. Лише тоді через нього можуть пройті потоки з самої Вселеної. Ви віддаєте свою енергію і одночасно з цим отримуєте іншу. Ви лише провідник між людиною і космосом. Фактично такий обмін можна порівняти з тим, як, віддаючи брудну воду, ви отримуєте кришталево чисту з кращого джерела. Ви розквітаєте і стаєте щасливим, якщо змогли впустити в себе космічну енергію.

Якщо ви дійсно провідник, зникає поняття «техніка». Вона стає неважливою. Та й яке значення може бути у такого буденного слова, якщо ви і є джерело нескінченної енергії. Якщо вас веде якась сила. Саме вона оздоровлює тіло людини, дає йому нові сили і надію.

Мистецтво масажу не має ніякого наукового обгрунтування. Злиття двох енергій неможливо дослідити і пояснити приземленими законами. Це ментально – воно й існує і немає. Масажист повинен бути вільним від земних кайданів, його не повинні утримувати на землі якісь побутові дрібниці, інакше енергія не прийде. Не потрібно сліпо слідувати якимось вченням і майстрам, потрібно створювати свою власну структуру. Потрібно вміти відключатися від свідомості і ставати нескінченним потоком енергії. Кожен має знайти свій власний шлях, одиничний і ніким не повторюваний, в іншому випадку ви можете опинитися заручником свого розуму.

~ 2 ~

energy-massageІскусство, яке ви почали вивчати, але ніколи не зможете закінчити, – масаж. Межі ваших можливостей розширюються, у них немає меж. Межа є лише у вашій голові. Професіоналізм полягає не в технічних навичках, навіть не в досвіді. Професіоналізм – в любові.

Дізнайтеся техніку, основні її прийоми і викиньте їх. Ваші руки і пальці самі впораються з поставленим завданням, якщо ви готові. Почуття поведуть вас вперед і покажуть правильну дорогу.

Якщо є любов, почуття, співчуття до іншої людини, є вічність. І є цінність душі, цінність тієї цілої істоти, яка одного разу розбилася на частини і не може знову зібратися. Ви повинні відчути його біль і забрати її, натомість даруючи любов і ніжність. Істота об’єднається і знову стане єдиним, а ви відчуєте ні з чим не порівнянне задоволення. З кожним разом ви самі будете зцілювати себе, даруючи іншій людині всю можливу любов.

Зі світу зникла любов. Це сталося ще багато тисяч років тому. Земля поринула у вир зла і болю. Люди більше не вміють любити і бути коханими. Тому так важливий масаж. Це єдиний спосіб відродити те первозданне почуття: мати торкалася своєї дитини, і це було кохання, і це був масаж. Лише одного дотику вистачало, щоб відчути глибоке розслаблення і з головою зануритися в обійми іншої душі. Люди любили – і вони відчували. Зараз це знання втрачено. Що може сказати фраза «мова тіла» звичайній людині? Єдина асоціація – секс. Люди не здатні піти далі фізичних ігор, вони не здатні відчути безмежну свободу і ту любов, яка насправді істинна.

Ми стали незграбними – ми боїмося дотиків інших людей. Релігійність і фанатизм надали торкань вульгарне забарвлення. Масаж став ще одним способом задовольнити власне сексуальне бажання. Насправді масаж глибше, набагато глибше самого пристрасного сексу, самої пристрасної любові. Він не є засобом у досягненні якоїсь певної мети. Головне в ньому – глибина душі. Та глибина, на яку здатна любляча людина. Якщо вам вірять, якщо вам довіряють, всяке навіть випадковий дотик відгукнеться неможливою любов’ю і нескінченним падінням у вічність. Ні грама сексу і бруду. Це істинні і початкові почуття, на яких говорили далекі наші предки.

Торкаючись до когось, відчувайте усередині молітвенность, зробіться подібністю Бога і служити людині, не просячи ні замість чого. Просто віддайте все, що у вас є, це повернеться. Будьте самою енергією, перетікайте і з’єднуйтеся із зустрічним потоком. І тоді ви відчуєте ту насолоду, що описано в стародавніх книгах і фоліантах. Нескінченне і невловиме. Ви станете самим щастям.

Масаж – можливість з’єднатися з енергією іншої людини, перетекти з одного потоку в інший, латаючи рани і позбавляючи від болю. Ваша енергія робить тіло людини цілісним, вона буквально збирає його по шматочках. Успіх – це злиття двох потоків і поява музики. Не тієї, до якої ми всі звикли, але первісної, її неможливо чути. Вона може лише відгукнутися десь у самій глибині вашого серця.

Тіло – це храм Божий, його вівтар. Воно вимагає поваги і любові. Вивчати тіло можна вічно, з кожним разом ви зможете зануритися трохи глибше, і сам Бог відкриє вам нові грані і навчить новим мелодіям …

Стаття підготовлена: http://newworld.org.ua
Копіювання інформації дозволене з посиланням на http://newworld.org.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.