Види тайського масажу

Home » Uncategorized @uk » Види тайського масажу

На сьогоднішній день відомо кілька видів тайського масажу: традиційний тайський масаж (пасивна Йога, «нуат боран» Nuat phaen boran), тайський масаж стоп, масаж ток сен, тайський масляний масаж, масаж трав’яними мішечками та інші. В Таїланді є різні школи, всього їх сім, які відрізняються видами тайського масажу: на півночі країни приділяють увагу йозі (позиціям), а на півдні акупрессурі. Тайський масаж, який заснований на індійській аюрведичній медицині, йозі і китайских методах зцілення, більше відомий як спосіб лікування і профілактики захворювань, який здійснюється за допомогою стимулювання біологічно активних точок і різних вправ, заснованих на йозі.

vidi thai massage

У масажних салонах Таїланду робляться різні види тайського масажу:

vidy-taiskogo-1Класичний тайський масаж 

Для правильного точкового масажу і впливу на тіло, майстри тайського масажу використовують різноманітні техніки: на початку процедури йде вплив на біологічно активні точки, в кінці – йогівські вправи і розтягнення всього тіла.

Крім цього, використовуються і звичайні розтирання, розминання та натискання. Найголовніше при такому масажі – вміння масажиста працювати і великими пальцями обох рук, і згинами пальців, і ліктями, основою долоні, зовнішнім боком зап’ястя, ступнями і колінами ніг. При такому масажі майстром дотримуєтьсяпевна спеціальна послідовність.

Незважаючи на те, що масаж розслабляючий, клієнту навряд чи вдасться поспати під час проведення сеансу, оскільки основна частина часу йде на роботу з найбільш уразливими точками, які можуть викликати у людини біль при натисканні на них. Таке можуть відчути пацієнти, які не навчилися розслаблятися. Після сеансу масажу людина відчуває прилив енергії і сил, поліпшується загальне самопочуття і настрій.

Так як тайський масаж проводиться в одязі, пацієнту пропонують надіти звичайні шорти і майку. Процедура масажу проводиться на спеціальному маті, на підлозі. У разі, якщо у людини є якісь проблеми зі здоров’ям, про це обов’язково варто розповісти масажисту.

Що може бути після сеансу масажу? Після сеансу масажу людина відчуває духовну і фізичну релаксацію, почувається рухомою і гнучкою. Крім цього, тайський масаж відмінно позначається на роботі суглобів і м’язів. Зменшується біль в спині, розслабляються сухожилля, відновлюється енергетика, поліпшується кровообіг, поліпшується кровопостачання. Все це значно покращує самопочуття людини в цілому. Відмінні результати! І все це стає можливим вже після одного сеансу масажу.

vidy-taiskogo-2Тайський масаж ніг 

Людям, які ведуть активний спосіб життя і любителям погуляти вечорами особливо показаний тайський массаж ніг. Крім цього, він підійде для зняття втоми після тривалого ходіння по магазинах або перельоту на літаку. На вивісках салонів так і вказують «масаж ніг» або по-англійськи foot massage. Також на вивісках можуть бути й інші назви «reflexing» або «relaxing». В тайському масажі ніг стопи зазвичай розминають особливими спеціальними паличками, після цього вже робиться масаж руками.

Ви ставите питанням: в чому ж користь такого масажу ніг? Крім того, що можна зняти втому і розслабитися, м’язи ніг стануть більш еластичними, а суглоби рухливими. Цей масаж заснований на стародавній Су Джок терапії, яка пов’язує точки на стопі з певними органами і функціями організму. Впливаючи на ці точки, можна отримати чарівний терапевтичний ефект. Після активізації цих точок на стопі ви можете позбавитися від багатьох проблем і хвороб.

Tok Sen MadridМасаж Ток Сен 

Сьогодні в тайському лікуванні досі існують такі методики, як Ток-Сен – спеціальний масаж з використанням паличок і молоточків. Їх використовують для постукування по енергетичним лініях «Сен», які знаходяться по всьому тілу людини. «Сен» – це енергетична лінія, а «ток» в перекладі з тайського означає молоточок. Як свідчить легенда, цьому масажу вже більше п’яти тисяч років. З’явилася давня практика Ток-Сен ще в Королівстві Лана. Сьогодні – це північний Таїланд (Чанг-Май). Масаж має глибокий і ефекутивуний терапевтичний ефект. До минулого століття в європейських країнах про такі масажі навіть не чули, сьогодні ж все змінилася – зростає популярність саме такого виду масажу. Ток-Сен в останні роки став одним з найбільш затребуваних видів тайського масажу.

Для масажу використовуються палички і молоточки з дерева тамаринд, які посвячуються в монастирі.

Такий масаж особливо рекомендується людям з низьким больовим порогом і заблокованими каналами. У процесі такого масажу відбувається глибоке розслаблення м’язів і вплив на енергетичні канали, на які впливає масажист. На сьогоднішній день у світі не існує аналогів такого виду масажу. Це один з найкращих видів масажу по лікувальному ефекту.

professional masseur doing massage of female backМасляний масаж 

Ще один різновид тайського масажу – масаж з використанням масла. Якщо ви звикли отримувати справжню насолоду від масажу, тоді масляний тайський масаж – це те, що потрібно! Перед початком сеансу масажу, майстер дає можливість вибрати аромат масла. На вибір надаються масла лаванди, троянди, кокосове масло, жасмину та інші. Такий різновид масажу сприяє глибинному розслабленню. А деякі люди розслаблюються настільки, що засипають вже в процесі проведення масажу.

Клієнту не варто переживати, що масла можуть забруднити одяг. А все це завдяки тому, що використовуються тільки натуральні масла, яякі швидко вбираються в шкірний покрив, і майстри використовують в роботі рушники, за допомогою яких в процесі роботи промокують тіло.

У чому ж користь масляного масажу? По-перше, можливість зняти втому, особливо після тривалого трудового дня, по-друге, – отримати здоровий і міцний сон.

vidy-taiskogo-5Масаж трав’яними мішечками

Ще один захоплюючий і вельми цікавий вид масажу – масаж за допомогою трав’яних мішечків. Його проводять на спеціальному маті, на підлозі. Для масажу мішечки на початку розпарюють на паровій бані. Поки мішечки гарячі, ними натискають на тіло за допомогою легких рухів, а після того, як вони остигають, майстер починає масажувати клієнта сильніше. Для проведення такого виду масажу використовують такі рослини: гірський імбир, пачулі, індійський шафран, кафрский лайм і камфору.

Після такого масажу шкіра стає гладкою, пружною, поліпшується обмін речовин і м’язовий тонус. Особливо корисний тайський масаж мішечками буде людям, чия робота пов’язана з малорухливим способом життя. Такий вид масажу можна порівняти з відвідуванням спортивного залу. Сеанс тайського масажу мішечками – можливість відсторонитися на якийсь час від проблем і щоденної метушні.

Массаж горячими камнямиМасаж горячим камінням 

Масаж гарячими каменями не можна безпосередньо віднести до тайського, проте він часто використовується в салонах Таїланду, тому ми не можемо залишати його без уваги.

Для проведення процедури масажу використовуються тільки рівні й шліфовані камені вулканічних порід. Перед проведенням процедури масажу, камені прогріваються до певної температури в спеціальному апараті. Крім цього, використовуються спеціальні ароматичні масла. Існують різні техніки, де використовуються як холодні, так і гарячі камені. Такі камені можуть розкладатися по всьому тілу (також між пальцями ніг, на обличчя і долоні і т.д.), ними проводять процедуру масажу. У середньому процедура масажу займає близько 1-1,5 години. Масажисти рекомендують проводити такий масаж у вечірній час або відразу ж після його проведення йти відпочивати.

У чому ж користь стоун-терапії? За допомогою такого виду масажу можна зміцнити імунітет, зняти втому і стрес. Масаж за допомогою каменів відмінно впливає на серцево-судинну і нервову системи, допомагає зняти напругу, стрес і перевтому.

Стаття підготовлена: http://newworld.org.ua/
Копіювання інформації дозволяється лише з посиланням на http://newworld.org.ua/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.