Найпопулярнішим і простим способом допомогти собі при будь-якій проблемі або хворобі є акупрессура (масаж по точкам). Великий плюс цього методу ще й в одночасному опрацюванні енергетичної складової. Акупресура є не що інше, як наступний щабель акупунктури. При цьому використовуються ті ж самі точки (а також меридіани), які застосовуються і при акупунктурі. Різниця в тому, що вплив відбувається не за допомогою голок, а за допомогою пальців рук.
Натискаючи на спеціальні точки нашого тіла, ми звільняємося від більшості недуг.
Акупресура, крім втамування болю, зменшує тривалість хвороби, пригнічує нервозність і знімає напругу. За допомогою акупресури ми позбавляємося від тих недуг, в основі яких лежать нервові стреси, а їх у наш час більшість.
Однак головна її роль полягає в безпечному, дієвому знятті больового відчуття без побічних ефектів. Застосовуючи акупрессуру, ви уникаєте непотрібного болю і кровоточивості від уколів, а також занесення інфекції. Це безпечний, надійний і простий метод.
Різновиди точок
Точки які гармонізують , розташовані на початку і наприкінці меридіану. Акупресура даних точок дозволяє відчути ефект в тих органах, які відносяться до даного меридіану.
Збуджуючі точки (по одній на кожен меридіан). Вплив на них дозволяє домогтися реакції і працездатності відповідних органів.
Заспокійливі точки (по одній на кожному меридіані). Акупресура даних точок приносить відчуття спокою, зняття напруги. Впливаючи на цю групу точок, ви відчуваєте приємні відчуття.
Акупресура так званих сигнальних («Му-точок») приносить найбільш сильне полегшення. Кожному органу відповідає своя сигнальна точка, за допомогою якої знімається біль.
Шукаємо точку
Точне місце розташування потрібної точки на малюнку або фотографії можна знайти тільки в разі вмісту загальних анатомічних даних. Практично в 100% випадків при натисканні на потрібну точку відбувається різкий больовий сигнал. З огляду на те, що кожне людське тіло має свої особливості, часом знайти точку за схемою не так вже й просто. Для спрощення пошуку відхилення в розташуванні точки, як правило, виділені на схемі пунктирною лінією.
Як впливати
В китайській медицині існують три основних способи впливу на точки:
1. При лікуванні в перший раз, а також при різкому болю необхідний круговий поверхневий масаж точки за допомогою подушечки вказівного пальця. Тривалість дії – 1-5 хвилин.
2. У разі наявності хронічного недуга підійде масаж середнього ступеня впливу. Найефективніше буде точковий масаж протягом усього дня. При цьому час впливу на конкретну точку не повинно перевищувати 30 секунд.
3. Сильну акупрессуру проводять за допомогою великого пальця (однак на практиці зустрічаються й інші варіанти впливу).
4. Можливі також інші способи впливу (всіма пальцями, кісточками пальців та ін.)
Після того, як потрібна точка знайдена, починають вплив на неї за допомогою кругових рухів вказівного або великого пальця. Ритм такої процедури – не більше двох оборотів в секунду. Необхідно стежити, щоб палець не збився з точки, а також бути особливо уважними при асиметричному впливі на кілька точок.
Протипоказання
Акупресура використовується як додатковий метод лікування, як правило, протипоказання до нього зустрічаються рідко. Однак вони є:
вагітність;
сильна перевтома;
серйозні вади серця та системи кровообігу.
Техніка масажу
У першу чергу, необхідно сісти або лягти в горизонтальному положенні і розслабитися. Якщо вам подобається музичний супровід – увімкніть заспокійливу композицію, запаліть ароматичну свічку. Не можна, щоб вас щось відволікало: попросіть близьких на якийсь час вийти, необхідно зосередитися тільки на процедурі. Кінчиком вказівного пальця знайдіть потрібну точку. Злегка натискаючи на шкіру, робіть кругові рухи. Час акупресури – від 0,5 до 5 хвилин. Ефект не змусить себе довго чекати і буде продовжуватися тривалий час. При цьому акупрессуру можна і потрібно повторювати кілька разів на день.
Як робити точковий масаж
Астма (період після кидання куріння, кашель, задишка)
Необхідна точка: Спеціальна точка “Хайбаякс”
Техніка виконання. Проведення акупресури легким рухом вказівного пальця протягом однієї хвилини. Повторення – в будь-який час.
Якщо при відвиканні від сигарет вам захотілося палити – негайно проробляйте дану акупрессуру. При цьому вплив має бути короткочасним, але інтенсивним. Якщо у вас є гіпотонія (знижений тиск), проведення такої акупресури буде ще більш корисним.
Очні хвороби, для покращення зору
Необхідна точка: Заспокійлива точка “Талі-юань”
Техніка виконання. Закрити очі. Легкими рухами впливати на очні западини згідно зі схемою.
Необхідна точка: збудлива точка “Ань-хв”
Техніка виконання. Проводити по кілька разів на день перед трапезою. Акупресура середнього впливу (близько 20 секунд) на мізинцях обох рук поперемінно натисканням нігтя великого пальця.
Необхідна точка: заспокійлива “Юй-пе”
Техніка виконання. Прессура. Легкий масаж обох рук в момент появи почуття голоду з тривалістю 30 секунд
Необхідна точка: заспокійлива точка “Хуньсан”
Техніка виконання. Одночасне виконання акупресури вказівними пальцями до моменту ослаблення болю.
Боль в потиличній області, головні болі
Необхідна точка: спеціальна симетрична точка “Фень-хи”
Техніка виконання. Акупресура з силою обома руками синхронно як вказівним, так і великим пальцем.
Необхідна точка: симетрична заспокійлива точка “Хсі-сань”
Техніка виконання. Великими пальцями легко впливати на точки синхронно. Рекомендується при цьому закрити очі і повністю розслабитися.
Необхідна точка: заспокійлива точка “Хо-гун”
Техніка виконання. Легка акупрессура точки, затиснутої між великим і вказівним пальцем руки, тривалістю до 5 хвилин.
Підвищення кров’яного тиску (гіпертонія)
Необхідна точка: гармонуюча точка “Юань-сін”
Техніка виконання. У повному спокої проводиться акупрессура вказівним пальцем тривалістю до п’яти хвилин. Якщо повторювати постійно – рекомендується перерву (приблизно щотижня).
Необхідна точка: гармонуюча “Цинь-Цмель”
Техніка виконання. Нетривала, але інтенсивна акупрессура вказівним пальцем. Можна поєднувати з акупресурою нігтем великого пальця на область мізинця нігтьового ложа іншої руки. Акупресуру точки “Цинь-Цмель” можна комбінувати з точкою “Вуй-ти” (гіпотонія).
Необхідна точка: симетричні
2. Возбуждаюча точка “Ку-сан”
3. Заспокійлива точка “Фу-сан”
Техніка виконання. Акупресура за допомогою кінчиків пальців з обох сторін синхронно протягом однієї хвилини.
Необхідна точка: спеціальна точка “Хна-ану-ха”
Техніка виконання. Великим пальцем, обхопивши ступню, проводиться акупрессура з помірним зусиллям. Краще проводити дію в ранковий або вечірній час з великими інтервалами. В якості додаткового ефекту можна виробляти несильне покусування кінчика язика зубами з інтервалом – раз в 20 секунд (додаткова акупрессура як при “Спрага”).
Розлад шлунку (болі шлунково-кишкового тракту)
Необхідні точки: гармоніючи
1) Точка “Ду-же” – спазми, коліки.
2) Симетричні точки “Ду-нші- (чи)” – пронос.
3) Точка “Ту-ЦСМ” – запори.
Техніка виконання. Виключно легке вплив (довгостроково). Плюсом буде прийняти горизонтальне положення. Акупресура вказівними пальцями. При діареї проводити синхронно з двох сторін.
Необхідна точка: спеціальна точка “Ло-ба”
Техніка виконання. При зубному болю, інтенсивне посилений вплив вказівним пальцем (нігтем) протягом десяти секунд. Повторювати кілька разів.
Захворюванняе верхніх дихальних шляхів
Необхідна точка: симетрична (спеціальна) точка “Слім-бай”
Техніка виконання. Прийняти сидяче положення, закрити очі і виконувати помірну акупрессуру за допомогою вказівних пальців обох рук (великими пальцями підперши підборіддя). Всього потрібно виконати 64 руха по колу (8 підходів по 8 кругових рухів).
Знижений кров’яний тиск, а також при інтенсивному кровообігу
Необхідна точка: збудлива точка “Вуй-ти”
Техніка виконання. Коротка за часом акупрессура за допомогою нігтя великого пальця, проводити якомога інтенсивніше. Вплив відбувається на мізинець протилежної руки. Вся процедура проробляється в стані спокою, бажано вранці, не встаючи з ліжка.
Прі закупорці судин, слабкому кровотоці, порушенні кровообігу
Необхідна точка: збудлива точка “Ень-мюй”
Техніка виконання. Вказівним і великим пальцем однієї руки захопити середній палець іншої. Виробляти акупрессуру з середньою інтенсивністю за допомогою нігтя великого пальця згідно ритму биття серця. Процедура проводиться на тій і іншій руці, через кожні 60 секунд міняти середні пальці рук.
Необхідні точки: всі крапки симетричні
1) Гармонізуюча точка “Хі-шни”.
2) Збуджуюча точка “Ху-сань”.
3) Заспокійлива точка “фусан”.
4) Спеціальна точка “Ній-ци”.
Техніка виконання. Легкими натисканнями кінчиків вказівних пальців проводити з обох сторін акупрессуру (точки розташовані симетрично). Дії виконувати синхронно. Процедура на кожну пару точок дорівнює за часом 60 секундам. Проводити згідно послідовності 1-2-3-4. Робити акупрессуру і як профілактичний засіб, застережлийо нежить.
Пітливість (підвищене потовиділення, гіпергідроз)
Необхідна точка: спеціальна точка “Рум-вай”
Техніка проведення. Акупресура з мінімальним натисканням за допомогою вказівного пальця. Процедура проводиться протягом трьох хвилин. Результат помітен в короткий час саме з правого боку, ліворуч ефективність настає набагато повільніше.
Радікуліт (в пояснично-крижової області)
Необхідна точка: спеціальна “Ха-се”
Техніка виконання. Виробляється інтенсивна акупрессура великими пальцями одночасно з того і з іншого боку. Процедура за часом становить дві хвилини
Необхідна точка: гармоніюча точка “Фаіюань”
Техніка виконання. Кладемо вказівні пальці безпосередньо на точки, а великими затискаємо ділянку в цьому місці. Проводити акупрессуру за допомогою вказівних пальців з двох сторін, дотримуючись синхронність. Спершу прессура повинна бути незначною, а потім дія посилюється. Якщо це необхідно, повторюємо акупрессуру.
Розлади, пов’язані з перехідним віком
Необхідна точка: гармоніюча точка “Тань-Нейль” або “Йень-травень”
Техніка виконання. За допомогою кінчика вказівного пальця виробляти легкий вплив на точку. При цьому бажано проводити процедуру вранці, лежачи в ліжку і дотримуючись повний спокій.
Менструальні болі (розлади при менструації)
Необхідна точка: гармоніюча точка “Фень-жу”
Техніка виконання. Максимально легка акупрессура, періодично виконувана протягом «критичних» днів до моменту поліпшення стану. Рекомендується поряд з акупресурою приймати спеціальні трав’яні збори, що полегшують стан.
Чоловіче безсилля (імпотенція), відсутність бажання у жінки (холодність),інші статеві розлади
Необхідна точка: спеціальна точка “Че-ли-ке”
Техніка виконання. Необхідно чергувати легку і інтенсивну (сильну) акупрессуру за допомогою вказівного пальця. Великим плюсом буде проведення акупресури партнером. Обов’язкова умова – стан спокою. Також рекомендується проведення тантрической методики у жінки.
Відсутність ерекції у чоловіка (еректильна дисфункція)
Необхідна точка: спеціальна точка “Ло-сімуй”
Техніка виконання. Проведення легкої акупресури, бажано з участю партнера. Обов’язково, щоб чоловік знаходився в спокійній обстановці. Для посилення ефектів при акупрессуре точки “Ло-сімуй” можна додати акупрессуру попередньої точки “Че-ли-ке”.
Необхідна точка: спеціальна (гармоніює) точка “Хань-Уань”
Техніка виконання. Перебуваючи в повному спокої, проводиться легка акупрессура за допомогою вказівних пальців. Більший ефект спостерігається з правого, ніж з лівого боку.
Необхідна точка: заспокійлива
Техніка виконання. Акупресура легкими рухами, але тривалими за часом (7 хвилин) за допомогою вказівного пальця. Проведення безперервної акупресури на тій і іншій руці. Необхідно, щоб хворий знаходився в стані спокою. Крапку для акупресури вибираємо згідно хворій стороні тулуба.
Сердечні болі (в області серця)
Необхідна точка: заспокійлива
1) “Хай-ти” (рис 1)
2) “Ха-фун-лі” (рис 2)
Техніка виконання. Необхідно з легкістю обхопити кість за допомогою вказівного і великого пальців руки, прийняти положення «лежачи» і легкими рухами проводити акупрессуру. Рекомендується дотримання повного спокою. Поряд з акупресурою не завадить прийом спеціальних трав’яних зборів.
Нервові збудження, страхи, неврози, стан пригніченості
Необхідна точка: гармоніюча точка “Божественне байдужість”
Техніка виконання. Прийняти положення «сидячи», за допомогою вказівних пальців обох рук проводити легку акупрессуру. Тривалість впливу – п’ять хвилин максимум.
Необхідна точка: гармоніюча точка “Юінь-хай-лі”
Техніка виконання. За допомогою вказівних пальців акуратно проводиться акупрессура. Якщо біль різка – тільки легкий вплив. Якщо захворювання хронічне, рекомендується інтенсивна акупрессура. Час дії – до поліпшення самопочуття. Рекомендується підключити трав’яні збори для підтримки суглобів.
Втома, млявість, стомлюваність
Необхідна точка: спеціальна (збудлива)
Техніка виконання. Мізинець на правій руці затискається між вказівним і великим пальцями лівої руки. За допомогою кінчика великого пальця проводиться сильна в розумних межах акупрессура. Здійснюється даний вплив близько години. При відсутності ефекту рекомендується ще раз повторити акупрессуру.
Втома ніг після ходби або бігу
Необхідна точка: збудлива
Техніка виконання. Вказівним пальцем проводиться середня по зусиллям акупрессура. Гомілка ноги, яку масажують, при цьому не обхоплюється. Якщо виникає необхідність, акупрессуру повторюють.
Боль у вухах (отит, Вушний біль)
Необхідна точка: гармоніюча точка “Юнь-юва”
Техніка виконання. Легке вплив за допомогою вказівних пальців. Має сенс проводити її тільки безпосередньо біля ураженого вуха. Час дії – до настання стабільного поліпшення.
Жага, зневоднення організму
Необхідна точка: заспокійлива точка слизової оболонки “Юань-цзин” (приблизно на відстані одного сантиметра від кінчика язика)
Техніка виконання. Легке покусування мови у відповідній точці (розташована в 1 сантиметрі від кінчика язика) з інтервалом – раз в 20 секунд. Це єдина точка слизової оболонки для акупресури в організмі людини, інших виявити поки не вдалося.
Спеціальні точки
Є ще кілька популярних точок, які не менш популярні при проведенні акупресури.
Вплив на цю точку добре допомагає при порушенні функції шлунка, виразковій хворобі, гастриті, блювоті, запорі, ентериті, проносі, а також від болю в гомілках і колінних суглобах, від захворювань очей, при гарячковому стані, нетриманні сечі, астенічному стані, має загальнозміцнювальну дія. Інакше цю точку називають точкою від ста хвороб. Це одна з головних акупунктурних точок, згідно китайській медицині. Можете стимулювати дану точку різними способами: однак, найпростіший і не менш дієвий – акупрессура. Як кажуть китайські цілителі, дана точка найкраще працює, якщо її масажувати в першій половині дня за годинниковою стрілкою, а в другій – проти. У багатьох лікарнях Сходу краще працювати саме з цією точкою, незважаючи на те що в перші хвилини пацієнт відчуває дискомфорт і біль. Через кілька хвилин біль стихає, і людина відчуває поліпшення стану.
Допомагає вплив на дану точку при хворобах тай-інь каналу селезінки: болі кореня язика, відрижці, жовтяниці, неспокої, безсонні, здутті живота, загальних рухових порушеннях. Ефективно вплив на неї при хворобах травлення: мурчанні в животі, здутті, проносі, блювоті, рідкому стулу, втраті апетиту. Допомагає її акупрессура при хворобах крові: головного болю, безсонні, запорі, аменореї через застій крові і через її нестачі. Лікує хвороби водного обміну: затримки сечі, набряках, жовтяниці, утрудненому сечовипусканні, нетриманні сечі. Ефективно вплив на дану точку і при хворобах статевої сфери: аменореї, рясних менструаціях, дисменореї, безплідді, при кровотечах в післяпологовому періоді, болі в статевих органах, імпотенції, передчасної еякуляції. Лікує вплив на неї і хвороби опорно-рухового апарату: параліч і слабкість в кінцівках, больові відчуття в тазостегновому і колінному суглобах.
Дану точку однаково ефективно як масажувати, так і впливати на неї акупунктурою. Дотримуючи дані рекомендації по проведенню акупресури, ви зможете уникнути багатьох проблем із здоров’ям, а також полегшити що вже є.
Стаття підготовлена https://newworld.org.ua/
Використання інформації можливо лише із засланням на https://newworld.org.ua/