Масло для масажу – яке вибрати?

Home » Масажі » Масло для масажу – яке вибрати?

Види і характеристика масел

Як підібрати правильне і корисне масажне масло, які критерії масла оцінювати?

Є два завдання, які повинні вирішуватися масажним маслом:

  1. Забезпечення легкого руху і ковзання рук масажиста по шкірі;
  2. Наявність позитивної дії (наприклад, антицелюлітна, розслаблююча, зігріваюча та ін.)

Виходячи з цих завдань, в маслі визначається дві групи компонентів – активні та базові.

  1. Основні, базові інгредієнти масажного масла, дозволяють надати рукам масажиста потрібне ковзання по шкірі. Для цього в маслі присутній або один компонент, або поєднання декількох компонентів у складі. Базові компоненти, крім ковзання, можуть пом’якшувати і зволожувати шкіру.
  2. Активні компоненти масла мають спрямовану дію. Вони підлаштовуються під завдання масажу і закріплюють потрібний результат. Ряд добавок в масажному маслі виробляє певний ефект залежно від  речовин які додаються.

Масло для масажу в практичному застосуванні може бути виготовлене індивідуально, для кожного клієнта виходячи з його бажань і потреб у масажі. Також, сам масажист вибирає правильне масло для певного масажного ефекту, наприклад, живлення та захист шкіри, активізація біохімічних процесів.

На практиці частіше користуються маслами які не залишають жирної плівки, швидко і легко вбираються, добре розтікаються по шкірі.

Найуніверсальніший варіант  – базове натуральне масажне масло.

Воно має широкий спектр позитивної дії, завдяки своєму природному походженню. Найбільш відповідний варіант визначається за вибором сировини, для кожної процедури.

Ефірне масажне масло, рослинного походження, добре вбирається в шкіру, що не менш важливо в процесі розминання, в іншому випадку руки масажиста будуть просто зісковзувати. Натуральне масло високої якості має природний, тонкий аромат, а його склад багатий на поліненасичені жирні кислоти, а також, вітамінами та антиоксидантами.

massagnoe maslo

Базові масажні масла

Це перелік найпоширеніших масел для масажу.

1) Кокосове масло

Найоптимальніший варіант для масажу. Варто зауважити те, що тільки рафінована кокосова олія застосовується для масажу й у виготовленні масажних сумішей. Для більшості людей з алергією це масло не викликає ніяких реакцій, також воно не має запаху, а відчуття на шкірі, від його нанесення, дуже приємне. Масло кокоса має зволожуючий ефект, а також створює захисний бар’єр, який огороджує від негативних впливів зовнішнього середовища. Його добре використовувати під час масажу голови, при посічених кінчиках волосся, також застосовується для масажу рук і ніг, особливо при тріщинах і лущення на шкірі. Але важливо те, що кокосове масло не можна використовувати для масажу шиї та обличчя.

2) Масло виноградної кісточки

Масло виноградної кісточки не застосовуються на проблемній та схильної до жирності шкірі, на обличчі і тілі. Це масло ефективно при масажі від целюліту. Воно додає пружність і добре зволожує, може прибирати зморшки. Допомагає в літній час, коли підвищений вплив надає сонце на шкіру.

3) Масла персикової і абрикосової кісточки

У складі цих масел міститься велика кількість вітамінів і мінералів, вони застосовуються в будь-яких сумішах для масажу. Цим маслам властивий тонізуючий ефект і легкий, приємний аромат. Їх добре використовувати для сумішей, які застосовуються в антицеллюлитному масажі, для усунення в’ялою і старіючої шкірі обличчя і тіла, для масажу дітям.

4) Масло солодкого мигдалю

Це найкраще масло для масажу обличчя, найбільш ефективно при використанні в зоні навколо очей. Добре справляється масло, з масажем волосся усуваючи ламкість і посічені кінчики. Також, корисно для жирної шкіри голови. Мигдальне масло допомагає боротися з целюлітом. Ще воно здатне посилити лікувальну суміш від розтягнення зв’язок.

5) Олія жожоба

Це масло підходить для всіх типів шкіри і не має запаху. Воно дуже добре вбирається і не залишає блиску. Його використовують для зміцнення і зростання волосся, щоб поліпшити стан проблемної шкіри голови. Його краще не використовувати в чистому вигляді, а тільки як добавку до інших масляних сумішей. Оскільки жожоба по властивості вважається рослинним воском, його дія може стати комедогенним, якщо використовувати масло в чистому вигляді.

6) Масло ши (каріте)

Це масло широкого спектру дії, воно допомагає при старінні і в’яненні шкіри, зрілості шкіри. Покращує дію масажу від целюліту. Справляється з проблемами волосся. Також, масло ши, можна використовувати при масажі від ревматизму і болі в суглобах. У масла є хороший сонцезахисний ефект, тому воно підходить для масажів в літній період. Воно комедогенно, тому в чистому вигляді використовувати, масло ши, не можна. Його процентне співвідношення в сумішах повинно бути не більше 10%.

7) Кунжутне масло

Кунжутне масло славиться широким застосуванням в Аюрведе – медицині родом з Індії. Такі щоденні масажі як абьянга і шіродара, не обходяться без нього. Згідно з відомостям Аюрведи, кунжутна олія чистить від токсинів і добре живить шкіру. Також, її використовують при захворюваннях які викликають занепокоєння, якщо погана циркуляція крові, запори, сильна сухість шкіри і здуття живота. Його краще змішувати з легкими маслами, щоб знизити надмірну жирність. Кунжутне масло має сильний запах.

Ефірні масла для масажу

Характеристика ефірних масел

Активні компоненти, що входять до складу масляних сумішей, часто виступають у ролі ефірних масел, вони вирішують конкретно поставлені завдання в масажі або надають певний чуттєвий ефект процедурам.

Правильне застосування ефірних масел склалося за багато років використання в цілу науку і особливе древнє мистецтво. Всі масла відрізняються індивідуальною дією, як на матеріальну, так і на духовну частину людини. При деяких складних комбінаціях, можна досягти неймовірних ефектів від масажу.

Перед тим як дізнаватися кожне ефірне масло за їх властивостями і впливів, важливо знати, як правильно ними користуватися. Їх не можна застосовувати в чистому вигляді так, як це концентрати. В середньому на 6-8 чайних ложок масажної суміші, ефірного масла можна додати 10-12 крапель. З ефірними маслами базовими можуть стати: кокосове, мигдальне, соняшникове, жожоба, а також, масло персика і виноградної кісточки.

Ефірне масло з’єднується з базовим маслом безпосередньо перед початком масажу. Після його додавання суміш необхідно добре розмішати. Для поліпшеного ефекту, отриману суміш потрібно трохи нагріти, для активації ефірного масла.

Застосування ефірних масел

Масла для проблемної шкіри з лущенням і сухістю повинні бути із зволожуючиєю та живильною дією. Наприклад, це такі олії як: масло ромашки, неролі, сандалу, апельсина.

Для омолодження шкіри в масажну суміш додають ефірні масла: ромашки, пачулі, каяпута.

Якщо на обличчі є проблемна шкіра в основну суміш  можна додати кілька крапель ромашки, гвоздики, каяпута.

Для жирної шкіри обличчя і тіла, використовують масло бергамота, грейпфрута, іланг-іланг.

Якщо є на тілі, розтяжки і рубці в базове масло потрібно додати, масло лаванди, м’яти, розмарину, гвоздики.

При наявності ціллюліта допоможе масло лимона, та усіх цитрусових, а також масло розмарину, герані, кипариса, пачулі, лаванди, ялівцю і солодкого кропу (фенхеля).

Якщо є проблеми зі шкірою на руках, присутня ламкість нігтів, ефективним буде масаж з маслами чебрецю, ромашки, лимона, пачулі, лаванди, евкаліпта.

Якщо ви додасте в масажне масло бергамот, вийде хороший засіб для волосся. Також для їх зміцнення та відновлення, використовують ефірні олії лимона, кедра і кипариса для зменшення жирності волосся.

Для сухого і ламкого волосся підійдуть масажні суміші з ефірними маслами сандалу, мандарина, іланг-іланг, апельсина.

Коли ви познайомитеся з усіма чудовими властивостями ефірних масел, у вас з’явиться можливість змішувати власні комбінації, з потрібним ефектом і певною дією. Ви будете досягати своєї мети в кожному масажі.

Стаття підготовлена: https://newworld.org.ua/
Копіювання інформації дозволене з посиланням на https://newworld.org.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.