Сьогодні тайський масаж став одним з найпопулярніших. Свою популярність він завоював не тільки завдяки своїй екзотичності. Ефективність і результати тайського масажу перевершують звичні нам раніше види класичних масажів. Подивимося в чому ж секрет тайського класичного масажу і яка техніка його виконання.
Стародавній тайський масаж
Масаж з історією в тисячу років
Прийнято вважати, що тайський масаж, так само як і лікувальну практику, заснував сучасник і друг Будди Jivaka Kumar Bhaccha приблизно 2500 років тому. Jivaka Kumar Bhaccha був родом з Північної Індії і служив особистим доктором короля Бімбісари – Magadha, а також був доктором ченців буддистів.
Тайський масаж багаторазово згадується в у древніх текстах буддистів Південної школи Theravada – в Pali Kanon, виявлених на територіях багатьох країн сучасної Південно-Східної Азії, зокрема в Лаосі, Бірмі, Таїланді, Камбоджі, Шрі-Ланці.
Тайський масаж має унікальну, ні з чим не порівнянну і неповторну техніку виконання, яка дає набагато більш сильний оздоровчий ефект, ніж звичайний європейський масаж. Досить навести такий приклад: жінки Китаю і Японії до літнього віку зберігають молодий і привабливий зовнішній вигляд завдяки в основному тайському масажу.
Масаж, який роблять в Таїланді, ділиться на два основних напрями і стилю: південний і північний тайський масаж. Кожен з них має історію розвитку тривалістю в сторіччя. Навчитися північному стилю можна в госпіталі масажу Фонду Дживака Кумара в Чіанг Май, а південному стилю – в Ось Фу в Бангкоку. У всіх шкіл, що існують нині, стилів і серйозних майстрів є одна загальна деталь: філософська основа масажу.
Работа з енергетикою
Тайський масаж базується на знаннях древньої медицини Китаю та індійської аюрведи. В основі цих навчань лежить ідея про те, що кожна людина має сім енергетичних чакр і каналів для циркуляції по ним енергії. Тайський масаж, як йога Індії і народна медицина Китаю, грунтується на древніх навчаннях про енергетичні лінії, хоча й невидимих для людини, але пронизують все його тіло.
В процесі виконання тайського масажу здійснюється дія на тіла, що знаходяться на енергетичних лініях, акупрессурні крапки, завдяки чому з тіла вирушають больові відчуття.
З найрізноманітніших причин енергія в людському організмі може зупинити свій рух, що призводить до розбалансування організму, порушення психічного стану та загального здоров’я людини. Майстерно виконаний тайський масаж здатний відновити роботу чакр, а відповідно психіку і здоров’я людини.
Особливості тайського масажу
Від класичних форм масажу, які прийнято практикувати на Заході, тайський відрізняється тим, що при його виконанні значно рідше застосовується механічна дія на м’язи масажованої людини. Головна увага приділяється лініям і областям енергії, які в народній медицині Китаю прийнято вважати основними меридіанами. Щоб позитивно вплинути на внутрішні органи людського організму, при виконанні тайського масажу використовуються конкретні ділянки тіла людини (обличчя, шия, груди, спина, живіт, руки і ноги).
Техніка традиційного тайського масажу не припускає застосування спеціальних масел або кремів. Іноді можливе використання спеціальних екстрактів з конкретних лікувальних трав, що сприяють збільшенню ефекту масажу. Головними ефектами від тайського масажу, які пацієнт відчуває на духовному рівні, є гармонізація нервової системи і відновлення внутрішнього балансу людського організму.
Майстер тайського масажу
Виконувати масаж повинен справжній майстер тайської системи. А в Таїланді такими є тільки ті високодуховні люди, які дуже багато часу приділяють читанню мантр та проведення медитацій. Вони інтуїтивно, руками, відчувають в людському тілі потоки енергії або їх повню відсутність.
Якщо ж говорити про сучасних тайськіх масажистів, то вони як мінімум повинні отримувати задоволення від своєї роботи, аби пацієнтові також передавалося приємне відчуття комфорту і задоволення. Позитивний настрій, віра в добрий, цілительський талант майстра, а також позитивні відносини між майстром і клієнтом повинні бути в наявності обов’язково. Спокійна, заспокійлива обстановка, відчуженість від щоденних турбот – ось найголовніші умови для здійснення процедури масажу.
Індівідуальний підхід
Під час практики тайського масажу обов’язково потрібно враховувати, що всі люди індивідуальні, у кожного існує свій больовий поріг, і в кожного м’язи мають різну еластичність. Починати треба зі слабкого, як легкий подув вітру, впливу, і поступово проводити дію більш сильне, і так до тих пір, поки пацієнт не встановить певну кордон.
Цей масаж називається ще йога-масажем. Майстри тайського масажу впевнені в тому, що досягти позитивного результату можливо тільки тоді, коли рухи будуть здійснюватися в трохи більш швидкому ритмі, ніж це можливо без сторонньої допомоги. Досвідчений майстер тайського масажу завжди відчуває, наскільки можна розтягнути певну частину тіла, щоб не пошкодити її і не заподіяти біль. Якщо проводити такий масаж регулярно, то можна до такої міри відновити гнучкість тіла, що це буде схоже на диво.
Під час сеансів обов’язково повинна бути позитивний взаємозв’язок між майстром і пацієнтом. Це допомагає впливати на ті ділянки тіла, які зазвичай залишаються недоступними під час проведення інших видів масажу.
Тривалість
Сеанс тайського масажу за часом займає 1,5-2,5 години. Масаж буде тим комфортніше і корисніше, ніж повільніше й інтенсивніше буде проходити заняття. В ідеалі 2,5 години цілком достатньо для масування всього тіла, до того ж протягом цього часу майстер зберігає зосередженість на масажі. Якщо ж сеанс триває довше, йому важко утримувати свою увагу на процесі масажу. Є, правда, такі справжні майстри, які здатні з великою уважністю і самовіддачею робити масаж ще довше.
Якщо ж час з яких-небудь причин обмежено, то буває достатньо впливу на найбільш важливі зони тіла. У будь-якому випадку це буде набагато більш ефективно, ніж в поспіху, абияк «пройтися» по всьому тілу.
Послідовність масажу
Першочергове завдання – таким чином встановити подих, щоб він збігався у пацієнта і масажиста. Для початку необхідно розслабити тіло, спустошити голову, тобто звільнитися від всіх думок. Тайські масажисти впевнені, що чим довше протяжність сеансу масажу, тим краще.
Фахівець, якій проводить масаж, і його пацієнт в якості одягу повинні мати штани і сорочку з коротким рукавом з легкої натуральної тканини. Лежати пацієнт повинен на спеціальному маті.
Сеанс традиційного тайського масажу починають, як правило, зі ступень ніг. Під час сеансу ноги змінюють положення, причому за певною системою. Під час процесу масажу пацієнт спочатку лежить на спині, потім на боці, а потім лягає обличчям вниз, на живіт. Частина масажу в кінці може виконуватися сидячи.
Техніка тайського масажу
Спочатку масажу потрібно розслабити пацієнта за допомогою впливу на спеціальні точки на його стопах. Після цього майстер починає проводити натискання, розтягування, скручування м’язів – все те, що абсолютно нехарактерно для сеансів традиційного європейського масажу. Під час процедури тайського масажу майстер-фахівець добирається до самих глибинних м’язів клієнта – тих, до яких не дістають традиційні європейські масажисти, та звільняє їх від напруги. Після таких маніпуляцій пацієнт поступово опиняється в стані, схожому на транс: він здатний осмислити своє життя і почати сприймати його гостріше і позитивніше.
Основні прийоми і техніки, які використовуваються в тайському масажі:
1) натиснення пальцями на акупунктурні точки і лінії меридіан,
2) натиснення долонею,
3) скрутки і розтяжки, які дуже схожі на вправи з йоги,
4) в просунутих техніках тайського масажу використовують натиснення ліктем і коліном.
Еффект від масажу
Після процедури масажу поліпшується робота серцево-судинної системи, посилюється кровообіг, починає здійснюватися процес очищення організму, що триває ще через якийсь час після сеансу. Тайський масаж допомагає людині налагодити психічний стан і народжує в ньому спокій такого роду, яке раніше було недоступне.
На закінчення процедури фахівець виконує масаж обличчя, в результаті якого розгладжуються зморшки, поліпшується колір шкіри, форма обличчя вмить стає краще.
Завдяки сеансу масажу відразу ж можна відзначити такі головні поліпшення.
- Повне розслаблення всіх м’язів людського тіла.
- Оздоровлення практично всіх систем організму.
- Поліпшення психічного стану людини.
- Відновлення роботи заблокованих раніше чакр і енергетичних каналів.
Стаття підготовлена: https://newworld.org.ua/
Копіювання інформації дозволене тільки з посиланням на https://newworld.org.ua/