Як робити тайський масаж

Home » Масажі » Як робити тайський масаж

Тайський класичний масаж за різними джерелами має історію від 2500 до 5000 років. Це одні з найдавніших відомих людству медичних масажів. Сьогодні тайський масаж стає все більш відомим і популярним. Практично в кожному масажному салоні пропонують послуги тайського масажу. І це не дивно. Адже такий масаж не просто забезпечує тотальне розслаблення і задоволення клієнта, а ще має потужний терапевтичний ефект. Розглянемо основні прийоми тайського масажу.

thai-painting-31.Загальні правила

За правилами тайський масаж проводиться на спеціально призначених для цього матах, а не на столі. Коли пацієнт розташовується на маті, майстер починає натискати на необхідні зони, користуючись при цьому пальцями, зап’ястями, долонями, ліктями і навіть ступнями і колінами.

У процесі масажу майстер особливу увагу звертає на руки, ноги, спину і область живота пацієнта, що відповідає за правильну роботу всіх внутрішніх органів. Сеанс проходить не за встановленим шаблоном, а здійснюється відповідно до побажань та індивідуальними потребами кожного клієнта.

Тайського масажу притаманна певна специфіка: безліч розтягувань, скручувань, а також робота з суглобами. Це щось на зразок пасивної гімнастики і розтяжки. Техніка класичного тайського масажу поєднує в собі три види впливу на людину: мануальну терапію з елементами йоги для того, щоб розкрити енергетичні системи людського організму, глибинний масаж м’язово-сухожильних меридіанів і лінійний масаж. При вмілому впливі на акупунктурні точки організму майстер відновлює енергетичні потоки, завдяки чому відбувається загальне розслаблення і оздоровлення. Під час масажу майстер таким чином впливає на точки перетину невидимих ​​енергетичних ліній, що усувають причини можливих захворювань і нормалізується енергетика людини.

Класичний тайський масаж здійснюється без застосування масел і кремів, лише іноді для посилення позитивного ефекту використовуються екстракти спеціальних трав.

Для того щоб м’язи можна було опрацювати досить глибоко і якісно, ​​сеанс повинен тривати не менше двох-трьох годин.

Послідовність процедури наступна: спочатку кінцівки, потім корпус, а потім знову кінцівки. Рухи при цьому спрямовані від ніг до голови. Починається масаж з самих м’яких прийомів, поступово переходять у більш потужні. Тільки в тому випадку, якщо масажист пропрацює все тіло, процедура принесе позитивний ефект.

thai-painting-2

2. Методи натискання

Перше, що потрібно вивчити, щоб зрозуміти, як правильно зробити тайський масаж – це методи натискання. Щоб натискання дало очікуваний результат, масажистові необхідно точно розраховувати силу, що прикладається. У систему тайського масажу входять маніпуляції і масаж м’яких тканин.

Масаж м’яких тканин в основному виконується натисканням. Тайська система зцілення відрізняється величезним розмаїттям позицій, причому як пацієнта, так і майстра, що виконує масаж.

Більшість маніпуляцій здійснюється з додатком сили – часто значної, а іноді і легкого натискання. Якщо все виконувати обережно та зі знанням справи, то силова дія виявляється надзвичайно ефективною..

Способи натискання на м’які тканини

Головним елементом прийомів масажу є натискання. Якщо воно виконано вміло, то відбувається позитивний вплив на різні рівні тканин і стимулюється потік енергії, що надходить. Якщо сила прикладена широкою поверхнею, наприклад ступнею або долонею, то створюється тиск, який не проникає дуже глибоко, а розходиться в сторони. Якщо з такою ж силою натиснути великим пальцем або ліктем, вплив буде здійснюватися на меншу площу і тиск виявиться більш «зібраним» і спрямованим вглиб. Починати завжди необхідно з легкого натискання, потроху посилюючи його і стежачи за реакцією пацієнта, щоб не доставити йому хворобливих відчуттів.

Натискання великим пальцем

Завжди виконується подушечкою пальця, і більше ніяк. За унікальною методикою тайського масажу натискання великим пальцем можна проводити одночасно з розтягуванням. Після такого впливу тканини краще реагують на приплив лімфи і енергії, стають більш податливими.

Натискання долонею

За допомогою долоні можна здійснити натиснення на значно більш велику ділянку тіла. Силовий вплив може мати різну тривалість – як кілька митей, так і пару хвилин. Натискання долонею може здійснюватися з одночасним коливальним рухом руки. Майстер весь час повинен тримати руки прямими, інакше він дуже швидко втомиться. Натискання долонею буває трьох видів: натиснення «метелик», натискання однією долонею і натискання двома долонями.

Натискання ліктем

Дає можливість масажистові більш глибоко впливати на м’язи пацієнта. Таке натиснення використовують для масажу сідниць, стегон, плечей – там, де м’язи порівняно товсті. Якщо ж пацієнт відчуває біль, замість ліктя можна натискати верхньою частиною передпліччя, в цьому випадку прикладається сила буде розподілена на ширшу частину тіла, що зменшить тиск.

Натискання коліном

У цьому випадку звільняються руки, що дає можливість в цей же час виконувати розтягування і надавати більш глибокий вплив. Такий метод застосовується головним чином для масажу задньої частини ніг і для сідниць.

Натискання ступень

Цей вид натискання дозволяє провести максимально глибокий вплив. Натискання ступень може відбуватися, коли майстер масажу стоїть. Вплив в цьому випадку відбувається за рахунок його ваги тіла. Найпростіша зона тіла, де можна застосовувати це натиснення – масаж задньої частини ніг. В інших випадках робити його варто тільки, якщо Ви знаєте конкретні зони та області тіла, де воно допустимо.

thai-painting-1-300x3003. Методи маніпуляцій

Маніпуляцією називається рух, який надається певній частини тіла для отримання ефекту скручування або розтягування. Для здійснення маніпуляції завжди необхідно докласти певне зусилля. При цьому масажисту потрібно правильно розрахувати ступінь максимального скручування або розтягування, адже інакше можна травмувати пацієнта. До речі, пацієнт теж повинен діяти досить грамотно, тобто повинен знати, яке положення йому необхідно прийняти при виконанні певного прийому.

Тайський масаж проводиться практично на будь-якій частині тулуба людини, яку масажист при необхідності може штовхати, тягнути, обертати і трясти.

Не можна захоплюватися маніпуляціями, забуваючи при цьому про натискання, – це буде серйозною помилкою. Завдяки натисканню на м’які тканини дія маніпуляцій на них значно посилюється. Для позбавлення від болів і для стимуляції енергетичних потоків натискання є найефективнішими. Маніпуляції доповнюють позитивний ефект натискань..

Розтягування кінцівок

Розтягування – прийом досить важливий і складний. Його виконання вимагає великих зусиль і одночасно почуття міри. Якщо у масажиста мало досвіду, він може занадто сильно розтягнути м’язи ніг, сідниць і навіть м’язи спини свого пацієнта. Для запобігання цьому масажисту завжди треба уважно спостерігати за реакцією пацієнта, адже надмірне розтягування зазвичай викликає миттєву реакцію.

Підйом

У більшій частині прийомів необхідно виконувати підйом однієї з частин тулуба пацієнта. Це самий елементарний метод маніпуляції, найважливіше тут – виконувати його плавно, без поштовхів і ривків.

Струшування

Струшування застосовуються для масажу кінцівок і полягають в ритмічних рухах вгору-вниз. Якщо при цьому ще тулуб пацієнта дуже легко тягнути на себе, то створюваною при цьому напругою можна досягти більшого ефекту.

Обертання

Під час обертання здійснюється рівномірне розтягування тканин навколо суглоба. За допомогою регулярного виконання цієї вправи можна навіть вилікуватися від артрозу.

kak delat thai masage

4. Як робити тайський масаж

Навчитися робити тайський масаж, як і будь-який інший досить не складно. Але для його вивчення на високому рівні, вам буде потрібно пройти курси навчання в школі масажу. Тайський масаж – це в першу чергу оздоровчий масаж. Дуже багато деталей і особливих технік, які ви зможете вивчити тільки на практиці з вчителем.

При цьому Ви звичайно можете самостійно вивчити базові прийоми і техніки тайського класичного йога масажу. Основні прийоми досить прості. Розглянемо далі практичну інструкцію.

1. Масаж лежачи на животі

thai-1

1) Натискання долонею

Переміщайтеся по всій довжині ноги, розминаючи м’язи. Можна розминати обидві ноги одночасно, або по черзі. Повторіть кілька разів з кожною ногою.

[/ one_third]

thai-2

2) Розтягування

Помістіть ступню своєї ноги під колінну чашечку. Кілька разів повільно приведіть ногу клієнта до сідниці і назад. Повторіть з другою ногою.

[/ one_third]

thai-4

3) Натискання долонею

Натискання одночасно двома долонями уздовж хребта. Від поясниці вгору до шиї і назад. Натиск виконується повільно на видиху клієнта.

[/ one_third_last]

thai-3

4) Натискання пальцем

Натискання великими пальцями одночасно по м’язі уздовж хребта. Від поясниці вгору до шиї і назад. Натиск виконується повільно на видиху клієнта.

[/ one_third]

thai-4 (1)

5) Натискання долонею

Поперемінне натиснення однієї, потім другий долонею, уздовж хребта. Від поясниці вгору до шиї і назад. Натиск виконується повільно на видиху клієнта.

[/ one_third]

thai-5

6) Підйом тулуба

Поставте коліна в підстави сідниць клієнта. Обхопіть руками його кісті, а він Ваші. Повільно підніміть тулуб клієнта, затримайтеся на 3 секунди. Повторіть кілька разів.

[/ one_third_last]

2. Масаж лежачи на боці

Комплекс виконується спочатку лежачи на одному боці, потім на іншому.

thai-6

7) Натискання долонею

Натискання долонями по всій довжині бічної поверхні вгору і вниз однієї ноги, потім інший. Можна виробляти, як двома долонями відразу, так і поперемінно.

[/ one_third]

thai-8

8) Витягування

Зафіксуйте одну свою руку на стегні клієнта. Приведіть його пряму руку за голову. Своєю другою рукою натискайте і витягайте руку клієнта, переміщаючись по всій її довжині.

[/ one_third]

thai-9

9) Витягування

Поставте одне коліно біля основи сідниці. Обхопіть обома долонями кість клієнта, а клієнт Вашу кість. Повільно зробіть витягування руки по діагоналі назад на себе. Затримайтеся на 2-3 секунди. Повторіть кілька разів.

[/ one_third_last]

3. Масаж лежачи на спині

thai-10

10) Натискання долонею

Натискання долонями по всій довжині вгору і вниз. Однієї ноги, потім інший. Можна виробляти, як двома долонями відразу, так і поперемінно.

[/ one_third]

thai-12

11) Натискання ступень

Одну свою ногу розташуйте під коліном. Обхопіть обома руками обхопіть ступню клієнта. Повільно тягніть ногу клієнта за стопу на себе, і одночасно натискайте ступнею на задню частину ноги клієнта. Пропрацюйте всю задню частину.

[/ one_third]

thai-14

12) Натискання з розтягуванням

Схрестіть ноги клієнта. Необхідно повільно призвести натискання долонями на коліна клієнта вниз. При цьому ваші коліна легко натискають на основи пальців схрещених ніг клієнта. Відведіть трохи назад. Повторіть 2-3 рази.

[/ one_third_last]

thai-15

13) Розтягування

Зведіть ноги клієнта разом. Повільно приведіть прямі ноги в сторону голови до максимального натягу. Відведіть трохи назад. Повторіть 2-3 рази.
[/ one_third]

thai-16

15) Розтягування

Одну долоню покладіть на долоню клієнта, іншу на його плечі. Повільно розведіть Ваші руки в сторони, розтягуючи таким чином руку клієнта. Повторіть 2-3 рази.
[/ one_third]

thai-17

16) Натискання долонею

Натискання долонями по всій довжині руки, від кисті до плеча, і назад. Натискання можна робити як одночасно обома долонями, так і поперемінно (крокуючи).
[/ one_third_last]

4. Масаж в положенні сидячи

thai-18

17) Підйом

Схрестіть ноги клієнта і розташуйте їх під своїми колінами. Підійдіть до клієнта якомога ближче. Ви обхвачуєте кистями руки клієнта, а він обхоплює Ваші. Повільно потягніть клієнта на себе до максимального натягу. Трохи відпустіть тому. Повторіть 3 рази.

[/ one_third]

thai-20

18) Розтягування на себе

Для цієї техніки обов’язково використовуйте маленьку подушку! Розташуйте подушку в зоні лопаток. Сядьте навпочіпки. Поставте коліна під лопатки. Заведіть свої руки під нижню частину руки клієнта, і обхопіть з внутрішньої сторони пальцями верхню частину руки. Повільно зробіть витягнення на себе до максимального розтягування. Повторіть 3 рази.
[/ one_third]

thai-21

18) Розтягування по діагоналі

Сядьте навпочіпки. Одну ногу призначте до стегну клієнта. Заведіть свої руки під нижню частину руки клієнта, і обхопіть з внутрішньої сторони пальцями верхню частину руки. Повільно зробіть витягнення по діагоналі (в бік і одночасно на себе). Повторіть 3 рази. В одну сторону, потім в іншу.
[/ one_third_last]

thai-22

19) Розтягування

Однією долонею обхопіть плечі клієнта, другий голову в зоні над вухом. Повільно зробіть витягування голови в бік. Повторіть 3 рази. В одну сторону, потім в іншу.
[/ one_third]

thai-22

20) Натискання

Натискання передпліччям по всій довжині м’язи трапеції. Натискання можна виробляти з легким пелекативаніем в сторону. Виконувати можна одночасно з двох сторін.

[/ one_third]

thai-23

21) Масаж голови

Виконайте масаж всієї волосистої частини голови. Масаж виконується подушечками всіх пальців з легким натисканням. Іноді його ще називають шампунь. Уявіть, що Ви повільно замилюєте шампунь в корені волосся.
[/ one_third_last]

Стаття підготовлена: https://newworld.org.ua/
Копіювання інформації дозволене тільки з посиланням на https://newworld.org.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.