Все про вплив гніву на Ваш організм + тест «Визначення Вашої сутності і Вашого рівня гніву»

Home » Здоров'я » Все про вплив гніву на Ваш організм + тест «Визначення Вашої сутності і Вашого рівня гніву»

Найенергоємнішою людською емоцією є гнів. Його енергія укладена у зовнішніх проявах і внутрішніх переживаннях.

Коли людина відчуває гнів, у нього відбувається потужний витік енергії.

Подивимося як це відбувається …

Є два основні варіанти:

Перший, якщо у людини енергетика слабка, то гнів проявляється у вигляді подразнення. Другий, якщо ж енергії достатньо, то викид енергії гніву може бути схожим на виверження вулкана, гнів проявляється бурхливо і іноді схожий на напади сказу.

Дратівливість і безглуздство – це два найпотужніших руйнівних фактора, вкрай негативно впливають і на оточуючих людей, і на саму людину.

І не важливо, стримуєте ви гнів.

Руйнівна дія цих почуттів виявляється в будь-якому випадку – стримується гнів або виплескується. Стримуваний гнів і роздратування накопичуються, отруюючи розум, душу і тіло, здоров’я підточується зсередини. Якщо ж постійно давати волю гніву і злості, наслідки можуть бути самими трагічними для вашого організму, енергетики і душі …

Але насправді це погано?

Все, що відбувається в житті – це наш урок.

Урок і можливість змінитися.

Будь-яка ситуація в житті може бути спрямована в позитивне русло, і навіть негативні почуття можуть стати поштовхом для розвитку і зростання. І статися це може несвідомо, без якихось вольових зусиль.

Гніву можна бути вдячним!

Появу гніву можна сприйняти з почуттям вдячності, як дуже корисний інсрумент для свого подальшого зростання.

Людям часто важко навіть уявити, як можна з вдячністю сприймати ситуацію, яка очевидно перешкоджає досягненню якихось цілей.

Але ж ніхто не знає свого майбутнього, і не виключений варіант, що сьогоднішні перешкоди можуть стати вже завтра основою для кардинальних позитивних змін.

Тому будь-які перешкоди можна і потрібно розглядати саме з цієї точки зору і максимально їх для цього використовувати. Сприймайте все що відбувається у Вашому житті, як урок.

   1 Тест на визначення Вашої суті і рівня гніву

Пройти тест і дізнатися хто ви?gnev-2

 

Просвітлений  

Мастер Дзен

Самурай

Воїн

Асура (Бог Гніву)

 

 

 

 

Пройти тест:

[viralQuiz ID = 1]

    2 Як гнів впливає на організм? gnev-366

  • Що відбувається з тілом
  • Що відбувається з Вашої енергетикою
  • Результат негативних емоцій
  • Гнів у східній медицині

 

 

 

[простий соціально-акцій кнопки = “facebook, Twitter, Google, ВК” лічильники = 1 стиль = “Кнопка”]

Що відбувається з тілом

Коли людина спокійна, весь його організм працює “штатно”, спокійно і розмірено. Будь-яке роздратування для нашого тіла і душі це стрес.

При появі якогось подразника, включаються необхідні мобілізаційні ресурси, щоб привести стан в норму. А ось при появі реальної небезпеки мобілізуються буквально всі ресурси організму, і психологічні, і фізичні. Починається це з викиду адреналіну в кров, що тягне за собою різке почастішання серцебиття і прискорення обміну речовин. Приплив крові робить обличчя червоним або блідим, це залежить від типу периферичної нервової системи. Різке збудження може спровокувати початок сварки, бійки або скандалу.

Якщо такі напади гніву повторюються часто, організм часто піддається стресам і швидко “згорає“. Судини швидше зношуються, гормональний фон порушується, серце слабшає, нервові клітини відмирають у великих кількостях …

З одного боку, особливо на початку, напади гніву загострюють природну чутливість людини. Вони заводять, збуджують, роблять сильнішими.

Але потім, через постійне перенапруження, енергетика падає, і людина впадає в апатію і депресію. Навіть якщо у людини є приводи порадіти життю і він періодично отримує від неї порції позитиву, витрата енергії під час спалахів гніву настільки великий, що не може бути компенсований надходженням позитивної енергії навіть тоді, коли людина відчуває себе абсолютно щасливою. А якщо і цього немає, то особистість потрапляє в порочне коло, коли він змушений жити в періодично змінюваних станах активного роздратування і пасивного душевного спустошення.

Часто після викидів енергії в нападах гніву, людина залишається настільки енергетично спустошена, що у неї негайно починаються проблеми зі здоров’ям – починають псуватися зуби, з’являються гіпертонія і мігрень, порушується робота травної системи, що проявляється печіею, розладом шлунка, розвиваються хронічні хвороби жовчного міхура і всього ШКТ.

Що відбувається з Вашою енергетикою

У кожному разі в гніві перебіг енергії в організмі погіршується!

Як же це відбувається?

Енергетичне тіло людини складається з його: енергетичних центрів (чакр) та енергетичних ліній (меридіан).

Залежно від джерела і причини гніву в енергетичних центрах виникає надлишок негативної енергії. Вони ніби запалюються. Локалізація ураженої чакри може бути якою завгодно і залежить від причини і об’єкта гніву.

І ось результат:

1) Запалюється і блокується енергія самого енергетичного центру (чакри).

2) І як наслідок роздутими чакрами здавлюються і блокуються енергетичні лінії. І енергія по них вже не може вільно рухатися..

Найчастіше в гніві роздувається і блокується серцева чакра і здавлювання центрального каналу відбувається в районі анахати. У результаті людина відчуває відсутність радості в житті, він стає просто не здатним радіти чому-небудь, стає похмурим, вічно незадоволеним і дратівливим.

Погана циркуляція енергії та її застій призводить до її втрат, людина слабшає фізично. При цьому він чудово відчуває втрату. Він чогось хоче, але не знає, чого, не може конкретно сформулювати свого бажання. Думки розбігаються, образи розпливаються, і людина постійно знаходиться в стані погоні за міражами … Поступово втрачаючи себе.

У найскладніших випадках у людини взагалі пропадають всі бажання, він перестає чогось хотіти. І останній етап – відсутність бажання життя.

Фізичні хвороби – результат негативних емоцій

Ось список основних хвороб, які виникають в тілі у слідстві тривалих станів гніву (і далеко не повний список):

Депресії
Целюліт
Ожиріння
Хвороба Альцгеймера
Гіпертеріоза
Панкреатит
Артрити
Зап’ястний синдром
Бурсит
Найрізноманітніші запалення в різних місцях
[/одна половина]

Варикоз
Дисменорея
Вагініт
Кандидоз
Інфекції сечовивідної системи
Кон’юнктивіти і кератити
Ураження шкіри у вигляді бородавок і фурункульозу
Велика кількість ранок і саден, укуси комах і тварин …
[/ One_half_last]

І цей список можна продовжувати. Проблема в тому, що фізичні хвороби проявляються не відразу, і часто їх не пов’язують з гневливостью людини.

Лікування завжди запізнюється і не враховує першопричини, а спрямоване лише на вторинні симптоми.

Також впевнено можна говорити про те, що якщо гнівливість призвела до розвитку соматичного захворювання, то вона вже міцно вкоренилася у свідомості людини, стала стійкою звичкою, і вирвати її зсередини – завдання не з легких.

Гнів у східній медицині

Східна медицина комплексно підходить до вирішення проблем, пов’язаних зі здоров’ям людини.

У китайській теорії П’яти першоелементів гнів з’являється в Серці, потім розноситься по організму, викликаючи хвороби внутрішніх органів.

  • З Каналу Серця (Вогонь) негативна емоція проникає в Канал Легких (Метал).
  • Далі передається в Печінку (Дерево).
  • Далі часто вражає Селезінку (Земля).

Коли з серця гнів проникає в легені, у людини утворюється плевральна рідина. Її накопичення викликає асфіксію, астму, в підсумку може призвести до летального результату. Особливо це стосується хворих людей, яких необхідно всіляко захищати від нападів гніву. Бувають випадки, коли легені не уражаються гнівом, а як би його розпилюють (розсіюють). Саме в цей момент гнів проникає в кишечник і викликає запори.

Якщо гнів з легких потрапив в здорову печінку, в більшості випадків він тут і зупиниться, тому що саме цей внутрішній орган здатний подавити гнів зі злістю і як би розсіяти їх. Якщо печінка хвора, вона забезпечить людині дратівливий і розгніваний стан. Яскравим прикладом цьому служить озлобленість алкоголіків, чия печінку найчастіше нездорова.

У тому випадку, коли гнів з печінки опускається в селезінку (відбувається це через частого придушення люті), можуть розвиватися 2 версії того, що відбувається в залежності від енергії людського організму:

1. Її велика кількість дозволяє селезінці енергійно виробляти лейкоцити, а це викликає збільшення температури тіла і почервоніння шкіри обличчя.

2. При малій кількості енергії (регулярні стреси), селезінка пропускає негатив в шлунок. У результаті з’являються гастрит, виразка або рак цього органу.

Щоб гнів не став фактором появи у хворої людини раку внутрішніх органів, важливо не тільки навчиться не дратуватися з приводу, але й переглянути харчування, уявні установки, ставлення до всього навколишнього, його життєву позицію.

3 Кращі техніки як позбутися гніву

1Міняємо внутрішні установки gnev-45

 

            Зцілювальна техніка дихання 2

3   А що кажуть психологи

                                Медитація від гніву    4

5 Тілесна терапія

 

[простий соціально-акцій кнопки = “facebook, Twitter, Google, ВК” лічильники = 1 стиль = “Кнопка”]

 

1. Міняємо внутрішні установки

Насамперед потрібно поміняти внутрішні установки

Всі ми у своїй уяві малюємо картинку прийнятного навколишнього світу. Ці очікування міцно закріплюються, і якщо реальна ситуація не відповідає внутрішнім очікуванням, відбувається її відторгнення (неприйняття) і спалах гніву. Ось і вся причина появи роздратування і гніву. Далі можна і не пояснювати – причина завжди у власній голові, і тільки там і потрібно проводити корекцію.

Якщо важко так відразу спроектувати все це на себе, потрібно просто озирнутися навколо, і ви обов’язково побачите людей, які самі створюють собі проблеми тільки через те, що їм щось здалося, вони так подумали, когось в чомусь запідозрили, і на грунті цього починають конфлікти.

Головна Установка №1:
Не малювати в розумі ніяких очікувань!
Тим більше похмурих!

Як це зробити?

Просто зрозуміти і усвідомити, що ми постійно живемо одночасно в двох реальностях:

1) Реальний світ.

Це те, що реально відбувається навколо нас тут і зараз.

2) Ілюзорний світ (світ думок).

Наш мозок постійно малює картинки майбутнього, і переживання минулого. Ось тільки думки, це всього на всього думки. І 90% наших Мислі насправді не мають ніякого відношення до реальності. Відбудеться все одно так, як це відбудеться, незалежно від наших переживань і очікувань.

Так чи варто очікувати і переживати?

Головна порада життя від просвітлених:
Ілюзія – це думки про майбутнє (очікування) або минулому.
Очікування ніколи не виправдовуються,
Реальність – це тільки те, що відбувається тут і зараз.

Потрібно розуміти, що сюжет – це не просто якась картинка, це принципова парадигма пристрою навколишнього світу. Краще взагалі не малювати ніяких сюжетів і не будувати ілюзій. Навіть якщо уявний сюжет зовсім не похмурий, а весь іскриться позитивом, він не потрібен! Тому що він викликає чарівність, а за ним практично завжди слід розчарування, що залишає тільки злість і порожнечу. Таким чином, щоб бути емоційно невразливим, досить дозволити навколишнього світу бути таким, як є.

2. Зцілювальна техніка дихання

Як же це просто …

Японських дітей масово навчають елементарному способу втихомирювати гнів. Їм з раннього дитинства розповідають – коли ви починаєте злитися, нічого з цим не потрібно робити, потрібно просто глибоко дихати. Попрактикуйте, і ви помітите, під час глибокого дихання гнів випаровується! Глибоко дихати і злитися в цей час практично неможливо. Чому? Тому що для злості просто необхідно хаотичне, прискорене і поверхневе дихання. Дихання для організму важливіше, ніж прояв емоцій, і правильно налаштоване, воно їх може контролювати і навіть знищувати.

По-друге, ви зусиллям волі переміщаєте концентрацію уваги з причини і об’єкта гніву на регуляцію дихання, розум перемикається, і ви припиняєте самі себе накручувати. Ось чому японці вважаються найбільш спокійними і здатними до самоконтролю людьми – вони цьому вчаться з дитинства. Хоча цивілізація дісталася й туди, і японці поступово втрачають свої традиції. Але ця методика – те, що втрачати ні в якому разі не можна, навпаки, це бажано культивувати у всьому світі.

3. А що кажуть психологи

Професійні психологи рекомендують в жодному випадку не накопичувати роздратування, а вихлюпувати його. Тільки робити це потрібно наодинці з самим собою, щоб цього ніхто не міг бачити.

Відмінний спосіб зняти напругу – це похід у спортзал. Інтенсивні фізичні навантаження чудово знімають стрес (порубати дрова або щось подібне). Непогано також зірвати злість на звичайної домашньої подушці, пом’яти її, побити, покусати …

Якщо немає можливості виплеснути негатив вищепереліченими способами, можна зайнятися дихальною гімнастикою. Хоча вона не всім допомагає, але спробувати варто. Треба глибоко вдихнути і затримати дихання на 10 секунд, повторити кілька разів. Якщо фокуси з диханням не допомагають, можна підійти до дзеркала, представити у відображенні “винуватця” свого стану і висловити йому вголос все, що ви про нього думаєте.

Швидкі способи полегшити стан – піти вмитися холодною водою і прополоскати рот. Також відмінно допомагає гучний крик, звичайно, якщо він не злякає оточуючих людей. Якщо вас, наприклад, підрізали на дорозі, суньтесь у вікно і прокричить все, що думаєте про негідників.

Ще кілька порад психологів:

1. Потрібно навчитися розпізнавати провісників спалаху гніву. Постійно спостерігаючи за собою, ви можете помітити, що в хвилини роздратування та  гніву у вас насуплені брови, губи стиснуті, плечі напружені, іноді стискуються щелепи і кулаки. Як тільки виявлені ці передвісники бурі, можна проаналізувати ситуацію і зробити відповідні висновки, вчасно запобігти спалаху.

2. Виховувати в собі толерантність, терпимість. Одне з найбільш негативних переконань людей, причому воно майже завжди неусвідомлено, полягає в упевненості – все має бути саме так, як потрібно, і причому негайно! Досить частіше нагадувати собі про те, що оточуючі люди створені не під ваші очікування і не зобов’язані їм відповідати. Те ж відноситься і до подій – вони не зобов’язані розвиватися відповідно до ваших понять, як повинно бути! Ваші поняття про те, що таке “добре” і що таке “погано” – це зовсім не істина в останній інстанції.

3. Завжди зм’якшуйте удар. Наприклад, хтось вас жорстко критикує чи сусід занадто голосно робить ремонт. Ви відчуваєте, що “закипаєте”. Щоб запобігти вибух емоцій і заспокоїться, досить зрозуміти, що все це тимчасово, і скоро пройде.

4. Звичайно, зовсім не мати очікувань до оточуючих – дуже важко. Але потрібно скоротити кількість очікувань  до мінімуму. Розкладіть свої пріоритети по поличках, залиште тільки найважливіші, безумовно необхідні для щастя і продовження життя. І забудьте назавжди про “ловлю бліх”, яка отруює життя і вам, і всім навколо.

5. Шукайте людям виправдання, що не приписуйте їм поганих мотивів. Наприклад, ніколи більше не допускайте навіть думок про те, що людина робить щось погане навмисно, щоб вам нашкодити або вас позлити. Набагато конструктивно буде подумати, що людина вчинила погано, тому що йому самому не вистачає любові і розуміння, що він погано поводиться тому, що нещасний.

4. Медитація подолання гніву

Сядьте в свою улюблену позу для медитації. Ви можете сісти в позу лотоса, про-турецьки, або просто на стілець.

1) Медитація спокою

Ви повинні закрити свої очі. Свій внутрішній погляд необхідно направити в область свого серця. Обов’язково сформулюйте для себе намір, що вам необхідно робити дану медитацію для якнайшвидшого заспокоєння внутрішнього стану. Медитацію виконуйте мовчки, при цьому необхідно своє дихання синхронізувати таким чином: «Коли я вдихаю – мене сповнює світло, відчуття спокою і любові, коли я видихаю – я повністю випускаю свій гнів з себе».

2) Медитація біля води

Ця медитація корисна тоді, коли ви відчуваєте деяке занепокоєння, слабкість або напругу.

Для початку знайдіть яке-небудь водоймище. Чудовим варіантом буде океан, море, озеро або річка. Якщо немає такоої водойми, то підійде і ставок у парку.

Все, що потрібно зробити – це сісти біля води, спостерігаючи за нею. Через деякий час протягом води вас «поглине». Ви будете, не відриваючись, спостерігати за життям води. Через деякий час ви зрозумієте, що вода забрала всі негативні почуття і емоції, з якими ви прийшли до неї. У вас залишиться тільки внутрішній спокій і гармонія.

Буває так, що в житті відбувається занадто багато негативних подій, які ніяк неможливо змінити. В такому випадку просто приходите до води для занять медитації частіше. Вода не зможе змінити ваші події в позитивну сторону, але вона зможе забрати пригнічують вас думки, даруючи вам полегшення і чистоту думок.

Таку медитацію можна проводити не тільки біля води, але й біля багаття.

5. Тілесна терапія для зняття гніву

Будь який  напад люті необхідно зупиняти, причому робити це потрібно практично моментально.

Існуючи кілька способів припинення негативного емоційного стану:

– Якщо пальці стиснуті в кулак, розтисніть їх, при цьому дайте плечам розслабитися. Не розмикаючи губ, отвесьте щелепу. Закрийте і розслабте очі.

– Різко видихніть таким чином, начебто кашляєте, потім глибоко вдихніть, і знову випустіть кашель назовні. Така процедура допоможе виштовхнути лють з легких.

– У якості профілактичних заходів можна вечорами парити ноги з гірчицею або пити чай з малиновим варенням.

– Хорошим помічником є ​​російська лазня, що дозволяє тілу розпарювати, легким очищатися від слизу, а в підсумку випускати гнів назовні у вигляді поту.

– Вивести надлишок негативу можна, масажуючи точку Тай-чун (Канал Печінки) на обох ногах пальцями або накладаючи на неї магнітні вакуумні банки. Щоб її знайти, зверніться до Інтернету, вбийте в будь-якому пошуковику “Атлас акупунктурних точок” і, слідуючи вказівкам, виявіть точку у себе на тілі.

– Можна спробувати самонавіювання, проте часто цей процес скрутний. Рекомендується звернутися за допомогою до психолога або майстру Цигун.

І наостанок …

Якщо Ви тільки стали на шлях самовдосконалення і розвитку, та Вам потрібно зробити перший крок на шляху контролю своїх емоцій.

Почніть з простої та ефективної інструкції.

6. Коротка і дієва інструкція для контролю гніву для початківців

Існує інструкція, завдяки якій ви навчитеся контролювати свій гнів, а також завчасно усувати його, щоб уникнути проблем, як з кривдником, так і зі своїм здоров’ям.

Інструкцію треба повторювати як мінімум 5 разів, щоб вона стала вашою звичкою.

Представте …

Зараз трапилася одна з цих ситуацій, які часто у Вас викликають спалахи гніву, злості чи роздратування.

Отже, інтструкція:

1. Перший найважливіший крок.

Перше, що треба зробити – це зізнатися самому собі, що ви розсерджені. І зізнатися потрібно вголос: «Я занадто сильно розлютився (-лась)!». Це визнання найважливіший крок. Адже як Ви можете контролювати гнів, якщо самі не визнаєте і не усвідомлюєте його?

2. Друге, застосовуємо техніку “стоп”

Другою справою потрібно освоїти техніку, яка носить назву СТОП. Якщо ви відчуваєте, що ваш гнів тільки ще більше посилюється, і ви втрачаєте над ним контроль, то скажіть самому собі подумки «СТОП!». Після цього стоп-сигналу чекайте секунд 5-10. За ці секунди ви зможете прийняти для себе правильне рішення замість того, щоб випустити весь свій гнів на свого кривдника.

3. Третє, правильне дихання

Третій дією буде відновлення дихання. Просто глибоко подихайте пару разів. Завдяки цій простій дії ви зможете досить швидко і без проблем «випустити пару» назовні, тим самим відновивши зв’язок між тілом і розумом.

4. Четверте, представте себе на місці іншого

Четверте, що ви повинні будете зробити – це стати на місце свого кривдника. Візьмемо приклад з громадського транспорту: вам нагрубили. Першим вашим поривом буде – «дати здачі», тобто у відповідь теж нахамити. Проте ж, подумайте, перш ніж грубіянити у відповідь, – може у людини не склалося життя (які-небудь проблеми на роботі або в родині, а може він по собі самотній), тому й хамить він неусвідомлено, як би захищаючись від більш щасливих людей , ніж він, а не заради свого задоволення. Ви повинні спробувати подумки поспівчувати людині, яка вам нахамив, а не грубити у відповідь. Через своє співчуття до інших людей ви навчитеся тримати контроль над своїми негативними емоціями.

5. П’яте, засвоюємо уроки життя

П’яте, що ви повинні зробити – це взяти собі невелику паузу і усвідомити, що відбувається. Завдяки цій паузі ви зможете задати дуже важливий для себе питання – а що я доб’юся такою реакцією, який результат я в підсумку отримаю? Який урок мені підносить життя? Можливо справа не в людині, а в мені? Що мені необхідно усвідомити, щоб наступного разу реагувати по іншому?

6. Шосте, техніка “І-і”

Шостою дією є пропозиція вирішення проблеми для себе і співрозмовника (теника “І-і”, як зробити добре і собі і іншим). Все, що вам потрібно зробити – це сконцентруватися на всіх доступних рішеннях проблеми, що склалася, а також запропонувати всі ці рішення вашому опоненту. Звичайно, ідеально буде, якщо ви запропонуєте не один варіант, а декілька, тому це надасть вільний вибір і іншій людині. Починати завжди потрібно зі слів – «А що якщо …».

7. Сьоме, пожартуйте 🙂

І ще одне, що вам потрібно засвоїти – вміти добре жартувати. Гумор, якщо він не чорний, завжди здатний розрядити напружену обстановку. Удома, коли ви спокійні, придумуйте хороші жарти, тренуйтеся їх правильно використовувати, щоб у потрібний момент вони припали до речі. Гарний жарт може допомогти, навіть у найскладнішій безвихідній ситуації.

Пам’ятайте, що знати цю інструкцію і всі вищевказані техніки – це ще не вміти ними користуватися. Для повного їх засвоєння потрібен час і тренування.

Якщо не вийшло з першого разу, то вийде з другого. Не вийшло з другого – вийде з третього.

Не всі ми досконалі і ні в кого не виходить з першого разу, але через метод проб і помилок ви зможете навчитися брати під контроль свій гнів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.