Особливості тайського масажу

Home » Без розділу » Особливості тайського масажу

Сьогодні все більш популярним стає тайський масаж. Така оздоровча система забезпечила собі інтерес завдяки величезному потоку наших туристів на батьківщину тайського терапевтичного мистецтва – Таїланд.

Тайський масаж заснований десь близько 2 тисяч років тому і до сьогоднішнього дня його техніка вдосконалюється, передаючись із покоління в покоління. Система абсолютно не схожа на класичний європейський масаж і в першу чергу відрізняється суміщенням натискань, пасивних асан і читання молитви. При цьому масажист повинен бути настільки професійним, щоб зміг проникнути в енергетичне поле пацієнта і впливати на його проблемні місця шляхом натискання в певні точки. Фахівцеві необхідно прекрасно володіти тілом людини і чітко знати, з якими точками необхідно працювати. Тут превалює не сила, як у класичному масажі, а точність. Умілий масажист своїми руками зможе довести пацієнта до стану повного захвату й енергетичного сплеску.

Thaimassage-1 Пассивна йога

За словами Симона де ла Лубер, французького дипломата: «Коли в Сіамі хтось захворіє, він звертається до людини, який майстерно впливає на його тіло своїми руками; буває також, що він встає на хворого ногами й топче його ». Тайський масаж складається із сукупності натискань, розтягувань і скручувань, що дозволяє не залишити без уваги жодну ділянку тіла.

До систем близьким з філософії тайського масажу можна віднести масаж туй-наи з Китаю, індійський масаж Аюрведи і японський шиацу. Більш давні туй-наи та індійська система справили величезний вплив при становленні тайського масажу. Крім того, система включає і деякі вправи індійської йоги, завдяки чому, тайський масаж часом називають «йогою для ледачих».

Thaimassage-2Особливість тайського масажу

Складно переоцінити всі позитивні властивості тайського масажу. Ця цілюща система допомагає відновити м’язову еластичність, зміцнити імунітет, відрегулювати обмін речовин, омолодити організм. Такий масаж надає відчуття припливу життєвих сил, оптимізму, енергії, відновлює діяльність всіх органів, омолоджує шкіру, надає сприятливий вплив на загальний стан організму. Він також бадьорить і розслабляє, активізує і знижує негативний вплив на організм. Тайський масаж – універсальна система, яка дозволяє зменшити енергію, де її багато, і збільшити, де мало. Завдяки цьому забезпечується загальний здоровий фізичний стан, гармонійний душевний настрій і внутрішній спокій.

Але існують і протипоказання для проведення тайського масажу. Вони дуже відрізняються від протипоказань для інших видів масажу. Це вагітність, шкірні захворювання, онкологічні пухлини, будь-які захворювання в стадії загострення, температура тіла вище 37 0С.

Thaimassage-3Як тайський масаж забезпечує омолодження?

У століття високих технологій люди стали забувати про користь рухів. При нерухомому способі життя відбувається більш стрімке старіння тіла, знижується його гнучкість. М’язи або напружуються від надмірних навантажень, або розслабляються від бездіяльності і втрачають свою еластичність. Найчастіше ці моменти супроводжуються больовими відчуттями, в тому числі і в спині, попереку, шиї, голові, переростаючи в системні. Таким чином, людина не досягнувши похилого віку, має фізичний стан внутрішніх органів як у людей які вже  постаріли.

Система тайського масажу допомагає розігнати кров і лімфу рівномірно по тілу, стимулює м’язову активність і знижує больові відчуття. Надає м’язам еластичність, що забезпечує і фізичне омолодження тіла. Вже через кілька сеансів такого масажу ви дійсно відчуваючи приголомшливий ефект.

Thaimassage-4Прийоми тайського масажу

Натискання, скручування і розтягування – основні рухи тайського масажу, причому деякі з них нагадують асани йоги. Але немаловажним у цій системі є  атмосфера гармонії і спокою у відносинах масажист – пацієнт. Масажистові необхідно не тільки правильно виконувати прийоми, але і контролювати стан пацієнта, якому, у свою чергу, обов’язково потрібно повідомляти про будь дискомфортних відчуттях. Спеціаліст, масажуючи пацієнта, може сидіти, сидіти на п’ятах, стояти на колінах або на одному коліні.

Натискання можна робити долонями, ступнями, пальцями, ліктями, колінами. Всі рухи повинні бути плавними, а, переходи м’якими і повільними. Не повинно бути різких рухів. Першими масажують стопи і кисті. У них сконцентровано безліч нервових закінчень і розташовані точки, що відповідають за всі органи. Тому, їх розтирання забезпечить наповнення енергією внутрішніх органів.

Натискання пальцями застосовується при масажуванні стопи і кисті на початковій стадії для вивчення реакції пацієнта. Контролюється сила натискання тільки за рахунок сили рук.

Для більш ефективного результату вдаються до надавливання долонями. Таким чином, сила натискання забезпечується не тільки силою рук, а й частково вагою масажиста.

Якщо потрібно пропрацювати невелику ділянку тіла, використовується прийом натискання ліктем. При больових відчуттях лікоть можна замінити верхньою частиною передпліччя.

Робота з великими м’язами.

Масування задній частині ніг зазвичай проводять коліном. Для зручності масажист притримує і розтягує ногу руками. Натискання ступень – це прийом, який дозволяє розробити максимальну площу великих м’язів при максимальній силі впливу.

Також застосовуються прийоми, схожі на асани йоги, що відрізняються пасивністю і максимальним розслабленням пацієнта.

Як і в класичному масажі, використовують струшування, розтягування, підйоми, обертання, витягування. Загалом, прийомів більше сотні.

Тайський масаж грунтується на 4 принципах:

1) масаж починається з кінцівок, йде до тулуба, і повертається назад;

2) руху необхідно направляти – від ніг до голови;

3) спочатку йдуть м’які прийоми уздовж енергетичних меридіанів, і лише потім більш ефективні елементи йоги;

4) проводиться масаж всього тіла, будь-які дії потрібно повторювати з обох сторін.

Для пацієнта масаж починається на спині, потім переходить на боки, живіт, і закінчується сидячи. Проводиться, як правило, на підлозі, або на тонкому матраці.

Якщо масаж проведений правильно пацієнт відчуває приплив життєвої енергії, здоров’я, оптимістичний настрій і прекрасну рухливість м’язів і суглобів.

osobennosti thai massaga

Thaimassage-5

Еффектівность тайського масажу

При використанні тайського масажу можна домогтися бажаного результату через короткий проміжок часу. Якість самопочуття залежить в першу чергу від професіоналізму майстра. Які особливості будуть помітні після тайського масажу? Отже, після перших сеансів терапії:

– На довгий час буде забезпечена гнучкість і еластичність м’язів, знята напруга;

– Відчується поліпшення в роботі всіх органів, завдяки рівномірному розподілу енергії по тілу;

– Переважатиме гармонія души і тіла;

– Покращиться кровообіг і спадуть набряки;

– Почнеться виведення шлаків і токсинів;

– Покращиться робота ЦНС;

– Покращиться травлення, допомагає в якості профілактики завороту кишок;

– Ви помітите оновлення шкіри, розгладжування зморшок, за рахунок посиленого притоку крові;

– Відчуєте зміну дихання, воно стане глибоким, рівномірним і правильним.

 Thaimassage-6Дотики в тайському масажі

При болях на тілі людина інтуїтивно стосується тривожного місця рукою. На цьому заснована і сіамська система. Дотики володіють цілющою властивістю, відновлює фізичну, духовну і емоційну оболонку. Руки – це кращі провідники енергії, яка усуває біль і наповнює тіло здоров’ям. Дотики рук до тіла в тайському масажі несе особливий сенс, у тому числі  поліпшення кровообігу і лімфотоку, а, отже, і зменшення болю.

В системі тайського масажу майстер не використовує ніяких додаткових пристосувань. У процесі беруть участь в основному його руки. Дотиками, які були відпрацьовані десятками поколінь людей, масажист впливає на тіло пацієнта, наділяючи його особливим почуттям здоров’я, молодості і краси.

Thaimassage-7Методика лікування

Особливістю тайського масажу є те, що це щось більше, ніж просто процедура, це ціла система, філософія. Вона має на увазі апріорі відсутність болю і дискомфортних відчуттів. Для людини природно жити довго і мати гарне здоров’я. При цьому в поняття «здоров’я» вкладено відсутність хвороби, наявність бадьорості, позитивного заряду, рухливості і спокою. Завдяки цьому вченню східні люди набагато рідше хворіють і виглядають на порядок краще європейців, в плані моложавості.

Здорова людина нічим не спантеличена, вона відчуває гармонію з Всесвіту. Якщо відчуття гармонії порушується – відбувається старіння шкіри, тіла, душі. Тому необхідно стежити за собою, своїм здоров’ям з ранніх років. Але, коли цей ранній вік упущений, краще звернутися до тайської терапевтичної системі. Це дозволить швидко відновити гармонійний стан. Можна використовувати систему самому, а можна і за допомогою професійного масажиста.

Традиційний тайський масаж нічого спільного з еротичним масажем не має. Більше того, навпаки – це цнотлива система, заснована на навчаннях Будди, і включає не тільки фізичні вправи, але й читання молитви, визначене позитивне мислення. Це особливий танець масажиста і пацієнта, в якому вони обмінюються енергіями. Тому дуже важливо, що ці дві людини перебували в довірчому контакті і розуміли один одного. Причому обидва учасники тайського масажу повинні бути одягнені у вільні натуральні одягу, і з вільними стопами.

Звернутися до тайського вченню ніколи не пізно. Якщо ви спустошені, заплуталися, відчуваєте духовне і фізичне напруження, безперечним помічником буде тайська медицина. Порадуйте себе сеансами тайського масажу у професійного майстра, і життя заграє новими різнокольоровими фарбами!

Стаття підготовлена: https://newworld.org.ua/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Центр развития человека "Новый мир" - Центр розвитку людини "Новий світ" - Center for Human Development "New World"     RU  UA

Регулярные практические материалы!

Получайте на ваш e-mail лучшую практическую инормацию
по массажам, йоге, здоровью, личностному и духовному развитию.

Ваши данные защищены и никогда не будут переданы третим лицам.